Zamknij

Matura 2020 - POLSKI: odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania zadań [POLSKI PODSTAWOWY 8.06.2020]

08.06.2020 14:49
Matura 2020 - POLSKI: odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania zadań [POZIOM PODSTAWOWY]
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Odpowiedzi z matury z polskiego 2020 chce poznać każdy, kto w tym roku przystąpił do egzaminu dojrzałości. Przypomnijmy, że matura z tego przedmiotu na poziomie podstawowym odbyła się w poniedziałek 8 czerwca o godzinie 9:00 rano. Poniżej opublikowaliśmy nieoficjalne odpowiedzi z matury z polskiego 2020 i arkusz CKE.

Matura z j. polskiego 2020 - ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, rozwiązania zadań 8.06.2020. Jakie pytania pojawiły się na maturze z polskiego? Jakie są do nich odpowiedzi? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy odpowiedzi z matury z polskiego 2020 i arkusz.

Matura 2020: POLSKI - odpowiedzi, rozwiązania zadań 8.06. [POLSKI PODSTAWOWY]

Odpowiedzi z matury z polskiego 2020 na poziomie podstawowym opublikowaliśmy w tym miejscu 8 czerwca, czyli w dniu odbycia się egzaminu z tego przedmiotu. Zamieściliśmy tutaj także temat rozprawki z matury 2020 i sprawdziliśmy, jaka lektura pojawiła się na egzaminie.

Matura z języka polskiego. Są już pierwsze przecieki, co było

Zamieszczone tutaj odpowiedzi z matury 2020 z polskiego, które pojawiły się po godzinie 14:00, pozwolą uczniom na sprawdzenie wstępnych wyników, dzięki czemu oczekiwanie na oficjalną punktację nie będzie już tak stresujące. 

Na rozprawce z matury 2020 pojawiła się lektura "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Do wyboru była także interpretacja wiersza Anny Kamieńskiej "Daremnie".

Przypomnijmy, że matura z j. polskiego 2020 odbyła się w poniedziałek, 8 czerwca. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00 rano. Był to zarazem pierwszy test, do którego podeszli tegoroczni maturzyści. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy maturalne pisemne z matematyki (9 czerwca) oraz z języka obcego (10 czerwca). Szczegółowy terminarz można znaleźć w linku poniżej. 

Matury 2020 - GODZINY: o której i kiedy matura z polskiego, matematyki i nie tylko?

Matura z polskiego 2020 - arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu maturalnego

Oprócz odpowiedzi z egzaminu, w tym artykule zamieściliśmy także arkusz z matury z polskiego 2020. Dzięki temu tegoroczni maturzyści jeszcze raz na spokojnie z domu będą mogli przejść przez cały egzamin.

Arkusz z matury 2020 z polskiego CKE znajduje się poniżej.

W tym roku wyjątkowo – z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie – matura odbędzie się w nieco zmienionej formie. Przede wszystkim zdecydowana większość uczniów nie przystąpi do matury ustnej. Wprowadzono także nowe zasady bezpieczeństwa na maturze 2020. W sali egzaminacyjnej uczniowie zostaną zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust. Pomiędzy ławkami mają być co najmniej półtorametrowe odstępy. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule poniżej.

Matura 2020 - ZASADY. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa na maturze? [KORONAWIRUS]

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. Ten warunek dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości (z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym). Wykluczone są z tego całkowicie rozszerzone przedmioty maturalne.

Matura 2020 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Wyniki matur będą ogłaszane 11 sierpnia. Pierwotnie miał być to 3 lipca, ale ze względu na epidemię koronawirusa data została zmieniona. Wyniki matur online będziemy mogli sprawdzić pomiędzy godziną 8 a 10. Wtedy na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zostaną uruchomione portale na których, po zalogowaniu się, można sprawdzić wyniki swojej matury. Do tego są wymagane dane - login i hasło, które otrzymujemy w szkole.   

Wyniki matur 2020: kiedy będą, gdzie sprawdzić i jak się zalogować? [ONLINE]

RadioZET.pl/JW