Zamknij

Matura 2020 - ZASADY. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa na maturze? [KORONAWIRUS]

09.06.2020 08:45
Matura 2020 - ZASADY. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa na maturze? [KORONAWIRUS]
fot. EASTNEWS

Z zasadami maturalnymi 2020 powinien zaznajomić się każdy uczeń, który już niebawem podejdzie do egzaminu dojrzałości. W tym roku wyjątkowo – z uwagi na pandemię koronawirusa – matura odbędzie się w nieco zmienionej formie. Szczegóły dotyczące nowych zasad maturalnych 2020, można znaleźć poniżej.

Matury - NOWE ZASADY 2020. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa na egzaminie maturalnym? Co wolno, a co jest kategorycznie zabronione? Co warto wiedzieć na ten temat przed przystąpieniem do testu? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy nowe zasady na maturze 2020.

Matura 2020 - ZASADY. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa? [KORONAWIRUS]

Zasady maturalne 2020 to temat, z którym powinien zaznajomić się każdy uczeń klasy trzeciej szkoły średniej, który już niebawem podejdzie do długo wyczekiwanego egzaminu dojrzałości. W końcu nieznajomość zasad i procedur przez maturzystów może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami.

Matura 2020: data, terminy. Kiedy będą egzaminy maturalne? [CKE]

W tym roku wyjątkowo – z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie – matura odbędzie się w nieco zmienionej formie. Przede wszystkim zdecydowana większość uczniów nie przystąpi do matury ustnej.

Do części ustnej przystąpią tylko absolwenci, którzy do 7 lutego br. złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego, a do 22 maja przekażą do dyrektora szkoły lub dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej (w zależności od tego, do kogo składali deklarację) informację o chęci przystąpienia do części ustnej egzaminu z jednego lub więcej przedmiotów – ze względu na konieczność przekazania wyniku z tego egzaminu lub tych egzaminów w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Wprowadzono także nowe zasady bezpieczeństwa na maturze 2020. W sali egzaminacyjnej uczniowie zostaną zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust. Pomiędzy ławkami mają być co najmniej półtorametrowe odstępy.

Matura 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, odpowiedzi i pytania. Co będzie na maturze?

Nowe zasady na maturze 2020 - co wolno, a co jest zabronione na egzaminie maturalnym?

Jak informuje portal TVN24, w tym roku uczniowie, którzy podejdą do egzaminu maturalnego, nie powinni wnosić na teren szkoły żadnych zbędnych rzeczy. Mowa tu m.in. o książkach czy maskotkach.

Co więcej, każdy uczeń podczas matury 2020 ma korzystać z własnych przyborów, które będą mu niezbędne podczas egzaminu. Oznacza to, że uczniowie muszą się zaopatrzyć w długopisy oraz inne przybory piśmiennicze, a w przypadku m.in. egzaminu z matematyki – w linijki, cyrkle oraz kalkulatory.

Jeśli uczeń zapomni jakiegoś przyboru, nie może go pożyczyć od innego zdającego egzamin maturalny. Niektóre szkoły jednak zdecydowały się na zapewnienie przyborów rezerwowych dla zdających. W takim wypadku konieczna jest ich dokładna dezynfekcja.

Każdy uczeń powinien także na egzamin maturalny 2020 przynieść własną butelkę wody. Szkoły w tym roku nie zapewnią jej uczniom.

Uczniowie, którzy przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, w czasie przerwy będą mogli opuścić szkołę. Maturzyści będą mieli także możliwość pozostania na terenie szkoły, jeżeli zapewniona zostanie do tego odpowiednia przestrzeń.

Matura 2020 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Zagłosuj

Podchodzisz w tym roku do egzaminu maturalnego?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/tvn24/JW