Zamknij

Matura 2020 - jak się ubrać na egzamin maturalny w czerwcu? [POMYSŁY NA STRÓJ]

09.06.2020 08:49
Matura 2020 - jak się ubrać na egzamin maturalny w czerwcu? [POMYSŁY]
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Jak się ubrać na maturę 2020? Informacji na ten temat szuka wielu uczniów, którzy już w pierwszej połowie czerwca podejdą do długo wyczekiwanych egzaminów. Nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, jaki strój będzie najbardziej odpowiedzi. Szczegóły dotyczące tego, jak się ubrać na maturę i nasze propozycje strojów na egzamin maturalny 2020, można znaleźć poniżej.

Matura 2020 - jak się ubrać na egzamin maturalny w czerwcu? Co założyć? Jaki strój na egzamin będzie najlepszy dla dziewczyny, a jaki dla chłopaka? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, jak się ubrać na maturę w 2020 roku.

Matura 2020. Znamy terminy egzaminów pisemnych

Jak się ubrać na maturę 2020?

Choć wydawałoby się, że strój na maturę nie powinien sprawić nikomu większych kłopotów, to jednak rokrocznie na kilka dni przed egzaminem maturalnym wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, jak się ubrać. W niektórych szkołach można spotkać się ze specjalnymi wymaganiami co do stroju na egzamin maturalny. W takim przypadku uczniowie muszą się do nich zastosować i ubrać się na egzamin według panujących w danej placówce zasad. Jeśli w szkole obowiązują mundurki, to najczęściej również na maturę uczniowie muszą je założyć.

Matura 2020 - ZASADY. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa? [KORONAWIRUS]

Bardzo często na egzaminach wymagany jest mundurek w specjalnej galowej wersji, jeśli w danej placówce obowiązuje taki strój lub przynajmniej jeden element nawiązujący do oficjalnego stroju szkolnego.

Matury 2020 - GODZINY: o której i kiedy matura z polskiego, matematyki i nie tylko?

Matura 2020 - jak się ubrać na egzamin maturalny w czerwcu? [POMYSŁY NA STRÓJ]

Sprawa się bardziej komplikuje, jeśli uczniowie nie dostaną od szkoły wytycznych, o których wspominaliśmy powyżej i strój na maturę muszą wybrać samodzielnie. Przyjęło się, że na egzamin maturalny zakłada się stonowane kolory, a przede wszystkim ubrania w czarnym, granatowym oraz białym odcieniu. Zalecanym strojem dla dziewcząt jest spódnica za kolano i biała koszula lub sukienka. Oczywiście uczennice mogą także założyć spodnie, najlepiej eleganckie.

Jeśli chodzi o chłopców, to w tym wypadku zalecanym strojem jest garnitur. Coraz częściej jednak uczniowie decydują się na ubranie eleganckich spodni oraz koszuli w stonowanym kolorze - najlepiej białym.

Z kolei, jeśli chodzi o buty, to dziewczyny najczęściej stawiają na balerinki lub buty na niewielkim obcasie, a chłopcy na pantofle.

Matura 2020 - PRZECIEKI, arkusze CKE, odpowiedzi i pytania. Co będzie na maturze?

Z pewnością niestosowny strój na maturę to m.in. przezroczyste bluzki, cekinowe koszulki, duży dekolt czy zbyt krótkie spódniczki lub spodnie. Strój na egzamin powinien być przede wszystkim elegancki, skromny, w stonowanych kolorach oraz oczywiście wygodny.

RadioZET.pl