Zamknij

Matura 2021, polski: ODPOWIEDZI, arkusz CKE, rozwiązania zadań [POZIOM PODSTAWOWY 4.05.2021]

04.05.2021 14:40
Matura 2021, polski: ODPOWIEDZI, arkusz CKE, rozwiązania zadań 4.05.2021 [POZIOM PODSTAWOWY]
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Odpowiedzi z matury z polskiego 2021 chce poznać każdy uczeń, który w tym roku przystąpił do długo wyczekiwanego egzaminu dojrzałości. Przypomnijmy, że matura z tego przedmiotu na poziomie podstawowym odbyła się 4 maja o godzinie 9:00. Poniżej opublikowaliśmy nieoficjalne odpowiedzi z matury z polskiego 2021 i arkusz CKE.

Matura z j. polskiego 2021 - ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, rozwiązania zadań 4.05.2021. Jakie pytania pojawiły się na maturze z polskiego? Jakie są do nich odpowiedzi? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy odpowiedzi z matury z polskiego 2021 i arkusz.

Matura POLSKI 2021 - ODPOWIEDZI, rozwiązania zadań [POZIOM PODSTAWOWY]

Odpowiedzi z matury 2021 z polskiego na poziomie podstawowym można znaleźć w tym miejscu jeszcze w poniedziałek 4 maja około godziny 14:00. Te nieoficjalne rozwiązania zadań pozwolą uczniom na wstępne poznanie swoich wyników. Dzięki temu zaoszczędzą sobie wielu stresów i nerwów podczas oczekiwania na oficjalną punktację.

Matura. Znów doszło do przecieku na języku polskim? Jest komentarz CKE

W tym miejscu zamieściliśmy także arkusz CKE matury z tego przedmiotu oraz temat rozprawki. Sprawdziliśmy również, jaka lektura pojawiła się na maturze z polskiego 2021.

Przypomnijmy, że matura z języka polskiego 2021 odbyła się w poniedziałek, 4 maja. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00 rano. Był to zarazem pierwszy test, do którego podeszli tegoroczni maturzyści. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy maturalne pisemne z matematyki (5 maja) oraz z języka obcego (6 maja).

Matura 2021 - MATEMATYKA: odpowiedzi, arkusz CKE, zadania, rozwiązania [POZIOM PODSTAWOWY 5.05.2021]

Matura 2021, angielski - ODPOWIEDZI, arkusz CKE, zadania [POZIOM PODSTAWOWY 6.05.2021]

Matura, j. polski 2021 - ARKUSZ CKE, zadania na poziomie podstawowym [4.05.2021]

Oprócz odpowiedzi z egzaminu, poniżej znajdziecie także arkusz z matury z polskiego 2021. Dzięki temu tegoroczni maturzyści jeszcze raz na spokojnie w domu będą mogli przejść przez cały egzamin.

Oto tematy wypracowań, które pojawiły się na maturze z j. polskiego 2021:

  • Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.  
  • Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi obiecanej Władysława Stanisława Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. 
  • Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. 

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. Ten warunek dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości (z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym). Wykluczone są z tego całkowicie rozszerzone przedmioty maturalne.

Ostrzegamy zatem wszystkich, którzy w internecie natrafili na przecieki maturalne 2021. Nie jest możliwe, aby arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z matury, pojawiły się w sieci przed oficjalnym rozpoczęciem testu. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, egzamin dojrzałości musiałby zostać powtórzony.

Wyniki matur 2021 w internecie zostaną opublikowane w poniedziałek, 5 lipca. Będzie można je sprawdzić za pośrednictwem portalu uruchomionego przez Okręgową Komisję Edukacyjną. W tym celu trzeba będzie wejść w zakładkę "Uczeń", a następnie wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy maturzysta otrzymał wcześniej w swojej szkole.

RadioZET.pl