Zamknij

Matura poprawkowa 2019 - WYNIKI: kiedy i jak sprawdzić wynik online?

Karolina Piotrowska
09.09.2019 10:43
Matura poprawkowa 2018 - WYNIKI: kiedy i jak sprawdzić wynik online?
fot. Shutterstock

Wyniki matury poprawkowej 2019 online będą dostępne podobnie jak wyniki z pierwszego terminu. Dla tych, którym nie powiodło się w maju i podejdą do egzaminu ponownie w sierpniu, sprawdzamy, kiedy, jak i gdzie sprawdzić wyniki poprawki z matury.

Wyniki matury poprawkowej 2019 - kiedy, jak i gdzie sprawdzić, czy udało się zdać egzamin maturalny? Informacje o wyniku poprawki będą dostępne w internecie dla każdego maturzysty, który podejdzie po raz kolejny do egzaminu maturalnego. Poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

Matura poprawkowa 2019 - WYNIKI: kiedy będą dostępne?

Wyniki matury poprawkowej 2019 zostaną opublikowane w środę, 11 września po północy. Tego samego dnia maturzyści będą mogli odebrać swoje świadectwa maturalne, jeśli tym razem uda im się uzyskać pozytywny wynik egzaminu.

» Wynik centylowy na maturze - co to jest?

Wyniki matury poprawkowej 2019 - jak i gdzie sprawdzić online?

Wyniki matury poprawkowej 2019 online można będzie sprawdzić za pośrednictwem specjalnej strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dla maturzystów. Poniżej podajemy pełną listę OKE i przypisanych do nich województw:

  • OKE Poznań - województwa: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie
  • OKE Wrocław - województwa: dolnośląskie, opolskie
  • OKE Jaworzno - województwa: śląskie
  • OKE Gdańsk - województwa: pomorskie, kujawskopomorskie
  • OKE Łódź - województwa: łódzkie, świętokrzyskie
  • OKE Kraków - województwa: podkarpackie, małopolskie, lubelskie
  • OKE Warszawa - województwa: mazowieckie
  • OKE Łomża - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

Na stronie internetowej odpowiedniej dla naszego regionu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej podczas logowania należy podać swój numer PESEL oraz wygenerowane hasło otrzymane w szkole na specjalnym wydruku, aby zobaczyć wyniki matury poprawkowej 2019 online.

Przypominamy, że matura poprawkowa pisemna odbyła się we wtorek, 20 sierpnia 2019 roku, a matury poprawkowe ustne można było zdawać w dniach 20-21 sierpnia. Jeśli maturzystom uda się poprawić wyniki, będą mieli szansę jeszcze w tym roku dostać się na studia.

RadioZET.pl/KP