Zamknij

Matura poprawkowa 2021 - kiedy polski, matematyka, angielski? [TERMIN, DATA]

16.06.2021 15:06
Matura poprawkowa 2021 - kiedy polski, matematyka, angielski? [TERMIN, DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Już w sierpniu uczniowie, którym przy zdawaniu egzaminu dojrzałości podwinęła się noga, podejdą do matury poprawkowej. Wielu z nich już teraz gorączkowo sprawdza daty i terminy egzaminów. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy matura poprawkowa 2021 zamieszczamy poniżej.

Matura poprawkowa 2021 - DATA, TERMIN: kiedy poprawka z matury z polskiego, matematyki i angielskiego? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy dokładny termin matury poprawkowej w 2021 roku.

Matura poprawkowa 2021 - kiedy polski, matematyka, angielski? [TERMIN, DATA]

Dla osób, które zastanawiają się, kiedy matura poprawkowa 2021, mamy bardzo dobre wiadomości - wszystkie szczegóły oraz dokładne daty zostały ujawnione. Wiadomo już, że poprawka z matury w 2021 roku odbędzie się we wtorek, 24 sierpnia.

Przypomnijmy, że próg zdawalności matury 2021 przedstawiał się tak samo, jak to było w ubiegłych latach. Aby zdać maturę 2021, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej.

Warunek ten dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym, tj. języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka. Wykluczone są z tego całkowicie dodatkowe przedmioty maturalne.

Termin matury poprawkowej 2021 - o której godzinie?

Wiele osób zastanawia się także, o której godzinie matura poprawkowa 2021. Wiadomo już, że egzamin rozpocznie się o 9:00 rano.

Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym można przystąpić, jeśli uczeń nie zdał jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej, pod warunkiem, że podszedł do wszystkich egzaminów i żaden nie został unieważniony.

Zobacz także:

RadioZET.pl