Zamknij

Matura próbna Echo Dnia 2018: kiedy licealiści napiszą próbny egzamin?

Redakcja
07.03.2018 12:38
Matura próbna Echo Dnia 2018 już jutro!
fot. GRZEGORZ OLKOWSKI/POLSKA PRESS/EAST NEWS

Matura próbna Echo Dnia 2018 już w czwartek, 8 marca! Arkusze mają trafić do 117 szkół i aż 12 tysięcy maturzystów z siedmiu województw. Na tegorocznej próbnej maturze pojawią się także nowości. W jakich dniach licealiści będą pisać próbny egzamin i z jakich przedmiotów?

Matura próbna Echo Dnia 2018 to kolejna, dziewiąta już edycja próbnego egzaminu przygotowanego dla maturzystów. Organizowana jest przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego we współpracy z "Echem Dnia", Urzędem Miasta w Kielcach oraz Radiem Kielce. Arkusze natomiast przygotowywane są przez metodyków z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pomysł stworzenia matury próbnej Echa Dnia narodził się już w 2010 roku, a od tego czasu egzamin ten zdawało 130 tysięcy maturzystów.

Matura próbna Echo Dnia 2018: terminy egzaminów

» Matura próbna 2018 - TERMINY: matematyka, polski angielski i inne «

Matura próbna Echo Dnia 2018 rozpocznie się już w czwartek, 8 marca i będzie trwała do poniedziałku, 12 marca. Już jutro maturzyści zmierzą się z językiem polskim, a w piątek (9 marca), z próbnym egzaminem z matematyki. Po weekendzie w poniedziałek (12 marca), uczniowie podejdą do próbnej matury z języka angielskiego.

Tegoroczna edycja to także wiele nowości. Maturzyści będą mogli napisać próbny egzamin na poziomie rozszerzonym z języka polskiego oraz matematyki.

Matura 2018: kiedy jest?

Kiedy jest matura 2018? Przypominamy, że licealiści podejdą do oficjalnego egzaminu maturalnego już w maju. Pisemna część matury 2018 odbędzie się w dniach 4-23 maja br. Część ustna z języka polskiego, łemkowskiego, kaszubskiego i mniejszości narodowych przypada w terminie od 9 do 22 maja, natomiast z języków obcych nowożytnych - od 5 do 25 maja.

RadioZET.pl/JW