Zamknij

Matura próbna - POLSKI 2020: odpowiedzi, arkusz, rozwiązania zadań [2.04]

Jolanta Waligóra
02.04.2020 09:33
Matura próbna - POLSKI 2020: odpowiedzi, arkusz, rozwiązania zadań [2.04]
fot. SHUTTERSTOCK

Odpowiedzi z próbnej matury z polskiego 2020 i arkusz z tego przedmiotu to temat, na który informacji poszukuje wielu uczniów, a przede wszystkim wszyscy tegoroczni maturzyści. Egzamin dojrzałości odbył się 2 kwietnia, a wyniki testu będzie można poznać jeszcze w połowie tego miesiąca. Arkusz CKE i odpowiedzi z matury próbnej 2020 z j. polskiego, można znaleźć poniżej.

Próbna matura 2020 - język polski: odpowiedzi, wyniki, rozwiązania zadań, arkusz CKE oraz inne szczegółowe informacje można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze szczegóły i sprawdzamy arkusz oraz odpowiedzi z próbnej matury z polskiego 2020 online.

Matura próbna: polski 2020 - ODPOWIEDZI, rozwiązania zadań

Na odpowiedzi z matury próbnej z polskiego 2020 czeka wiele osób, a przede wszystkim maturzyści, którzy już w maju podejdą do właściwego egzaminu dojrzałości. Przypomnijmy, że próbny test z tego przedmiotu na poziomie podstawowym odbył się w czwartek 2 kwietnia. 

Odpowiedzi z próbnej matury 2020 z polskiego - jak czytamy na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - udostępnione zostaną jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej w środę, 15 kwietnia. Rozwiązania poszczególnych zadań będzie można znaleźć na stronach CKE oraz OKE.

Warto także wspomnieć, że każdy uczeń, który podszedł do próbnej matury z j. polskiego online 2020, odpowiedzi powinien otrzymać także od swojego nauczyciela. Termin udostępnienia wyników zależy od nauczycieli, którzy sami zadecydują, kiedy zaprezentują je swoim uczniom. 

Co więcej, uczniowie dopatrzyli się, że próbna matura z polskiego, która została udostępniona online w 2020 roku, jest niemal identyczna jak matura z języka polskiego na poziomie podstawowym z 1 czerwca 2015 roku. Pod tym LINKIEM można znaleźć szczegółowe odpowiedzi i rozwiązania poszczególnych zadań.

Czy matury 2020 się odbędą, czy zostaną odwołane lub przesunięte? [KORONAWIRUS]

Próbna matura z polskiego 2020 - arkusz CKE i odpowiedzi [2.04.2020]

Arkusz matury próbnej z polskiego 2020 na poziomie podstawowym można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

Z uwagi na długą nieobecność uczniów w szkołach spowodowaną panującą pandemią koronawirusa zadecydowano, że próbna matura w 2020 roku będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż to było w poprzednich latach i zostanie przeprowadzona przez internet. Matura próbna 2020 odbędzie się w dniach 2-8 kwietnia (czwartek-środa), a przeprowadzić ją będą mogły wszystkie zainteresowane tym szkoły. 

Matura próbna 2020 - kiedy próbny egzamin przez internet i jak będzie wyglądać online? [DATA]

Przeprowadzenie próbnej matury 2020 jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów. 

RadioZET.pl/JW