Zamknij

Matura ustna angielski 2018: zestawy, pytania, tematy. Co będzie?

Redakcja
17.05.2018 11:38
Matura ustna angielski 2018: zestawy, pytania, tematy.
fot. GRZEGORZ OLKOWSKI/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Matura ustna angielski 2018 - zestawy, pytania, tematy to jedne z najczęściej wyszukiwanych zagadnień przez trzecioklasistów na kilka dni przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości. Czego licealiści mogą spodziewać się podczas matury ustnej 2018 z angielskiego? Sprawdzamy, jakie zestawy i pytania mogą się pojawić oraz jak przebiega test.

Matura ustna 2018 z angielskiego - pytania, zestawy, tematy. Co będzie na egzaminie dojrzałości? Sprawdzamy, jak wygląda matura ustna z angielskiego 2018.

» Matura 2018: polski, matematyka, angielski - odpowiedzi i arkusze CKE «

» Matura ustna polski 2018: tematy, zestawy pytań. Co będzie? «

» Kalkulator maturalny 2018 - co to jest i czy naprawdę działa? «

Matura ustna angielski 2018: zestawy, tematy - jak wygląda egzamin ustny?

Matura ustna 2018 z angielskiego rozpocznie się w sobotę, 5 maja i będzie trwała aż do piątku, 25.05. (oprócz 6, 13 i 20 maja). Dodatkowo od 9 do 22.05. odbędzie się egzamin ustny z języka polskiego, mniejszości narodowych, a także łemkowskiego oraz kaszubskiego. W związku ze zbliżającymi się testami coraz więcej licealistów szuka informacji na temat tego, jakie mogą być tematy i zestawy matury ustnej z angielskiego 2018 oraz jak taki egzamin przebiega.

Trzecioklasista, po wejściu na salę egzaminacyjną, będzie losował zestaw matury ustnej 2018 z angielskiego, który składać się będzie z trzech pytań. Na początku odbędzie się tzw. rozmowa wstępna. Ta część nie będzie punktowana, jednak podczas niej zdający będzie miał okazję oswoić się z sytuacją. Pierwsze zadanie polegać będzie na odgrywaniu ról wskazanych w poleceniu razem z egzaminatorem. Licealista przy tym będzie musiał odnieść się do czterech elementów, które określone będą w poleceniu. Następne zadanie to opis ilustracji i odpowiedź na trzy pytania związane z rysunkiem. Na końcu uczeń będzie musiał wypowiedzieć się na podstawie tzw. materiału stymulującego i dodatkowo odpowiedzieć na dwa pytania.

» Matura 2018 CKE - TERMINY: matematyka, angielski i inne [KALENDARZ] «

» Matura 2018: przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Co będzie? «

» Matura 2018: poprawka - kiedy egzaminy poprawkowe? [TERMINY] «

Zwroty, pytania - matura ustna 2018 z angielskiego

Matura ustna z angielskiego 2018 ocenia sprawność mówienia w języku obcym. Poniżej przedstawiamy zasady oceniania matury ustnej z angielskiego.

- Sprawność komunikacyjna: od 0 do 6 punktów, oceniana w zadaniu pierwszym, drugim oraz trzecim osobno (maksymalnie 18 punktów podczas całego egzaminu ustnego),

- zakres środków leksykalno-gramatycznych: od 0 do 4 punktów, oceniany w całej wypowiedzi,

- poprawność środków leksykalno-gramatycznych: od 0 do 4 punktów, oceniana w całej wypowiedzi,

- wymowa: od 0 do 2 punktów, oceniana w całej wypowiedzi,

- płynność wypowiedzi: od 0 do 2 punktów, oceniana w całej wypowiedzi.

Jak już wspominaliśmy powyżej, wielu uczniów przed testem szuka informacji na temat tego, jakie będą zestawy pytań na maturze ustnej z angielskiego 2018. Co prawda, tematy matury ustnej z angielskiego 2018 nie będą wcześniej znane, jednak maturzyści co roku na bieżącą dzielą się zagadnieniami, które już się pojawiły. Dzięki temu licealiści mogą poznać, chociaż część zestawów pytań z matury ustnej 2018 z angielskiego, jeszcze przed swoim egzaminem. Przed prawdziwym testem, warto także zapoznać się z przykładowymi pytaniami, które mogą pojawić się na rozmowie wstępnej.

- What is your favourite subject at school? Why?

- What are your hobbies and interests?

- Would you like to live in the city or in the country?

- What is your best friend like?

» Matura 2018: zasady i procedury. Co można przynieść, a czego nie wolno? [LISTA] «

» Maturalne przesądy: co przynosi szczęście na egzaminie maturalnym? «

RadioZET.pl/JW