Zamknij

McDonald's wycofuje plastikowe słomki. Sprawdź, od kiedy!

Redakcja
15.06.2018 13:06
McDonald's wycofuje plastikowe słomki. Sprawdź, od kiedy!
fot. Pixabay

Popularna sieć fast-foodów wycofuje plastikowe jednorazówki w trosce o ekologię. Papierowe słomki pojawią się w restauracjach McDonald's już we wrześniu.

McDonald's wycofuje plastikowe słomki

Według doniesień BBC papierowe słomki pojawią się w restauracjach sieci McDonald's już we wrześniu. Na pierwszy ogień idą Wielka Brytania i Irlandia, których rządy już w kwietniu proponowały wprowadzić zakaz stosowania plastikowych słomek i bawełnianych wacików w Anglii. Popularna sieć fast-foodów zużywa ponad 1,8 miliona plastikowych słomek dziennie. „To pokłosie szerszej debaty publicznej. Nasi klienci już od jakiegoś czasu sugerowali nam chęć zobaczenia zmian w zakresie tego, z jakich słomek korzystamy” – można było przeczytać w oświadczeniu spółki.

Zobacz także

Zobacz także

skynews-plastic-straws-plastic_4238534

Papierowe słomki pojawią się już we wrześniu

Plastik zostanie wymieniony na papier – do końca przyszłego roku wszystkie brytyjskie i irlandzkie lokale sieci mają już korzystać z nowego rozwiązania. Jak dotąd przetestowano je w kilku restauracjach McDonald's. Wyniki zadowoliły firmę, która finalnie zdecydowała o zastosowaniu się do próśb klientów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Co ciekawe, decyzja nie była początkowo po myśli spółki, która nazywała ją „zbędną”. Za wycofaniem plastikowych jednorazówek opowiedzieli się akcjonariusze McDonald's posiadający mniej niż 8% akcji marki.

Zobacz także

Zobacz także

Plastikowe słomki to poważne zagrożenie dla środowiska

Stopniowa rezygnacja ze stosowania plastikowych sztućców i słomek to konieczność, jeśli los planety nie jest nam obojętny. Światowe oceany już są zaśmiecone ponad 150 milionami ton plastiku. Zagrażają szczególnie morskim zwierzętom, które mogą zginąć po zjedzeniu plastikowych śmieci lub po zaplątaniu się w większe kawałki. Jeszcze niedawno świat obiegły zdjęcia martwego wieloryba, w którego przewodzie pokarmowym znaleziono rekordową ilość odpadów. To właśnie one były przyczyną śmierci zwierzęcia. Takie historie dzieją się codziennie...

RadioZET.pl/źródło:BBC/AG

Zobacz także

Zobacz także