Zamknij

Meandry uczuć: streszczenie i obsada tureckiego hitu TVP

Redakcja
23.02.2018 15:05
Meandry uczuć Dżesur i Suhan
fot. screen

Turecki serial "Meandry uczuć" w TVP 2 emitowany jest od początku grudnia, gdzie zastąpił "Nadzieję i miłość". Ile odcinków ma nowy hit TVP, kto jest w obsadzie i o czym opowiada serial? Sprawdzamy najważniejsze informacje o tej produkcji.

Serial "Meandry uczuć" opowiada o losach przystojnego marynarza Dżesura i pięknej Suhan. Perypetie bohaterów śledzić można od poniedziałku do piątku w telewizyjnej Dwójce. Każdy z polskich odcinków trwa 45 minut. Do tej pory zrealizowano tylko jedną serię telenoweli. Scenariusz produkcji napisała Ece Yörenç, której kunszt polscy widzowie poznali m.in. dzięki hitowemu "Grzechowi Fatmagul".

"Meandry uczuć": obsada serialu

W obsadzie "Meandrów uczuć" znalazło się wiele cenionych tureckich gwiazd. W głównej męskiej roli widzowie zobaczą Kıvança Tatlıtuğa - aktora i modela znanego już polskim widzom z innej produkcji emitowanej w Dwójce: "Imperium miłości". Tym razem odtwórca roli Kurta Seyita Eminowa wciela się w postać Dżesura Alemdaroğlu, który wraca po latach na morzu do rodzinnej posiadłości w małym miasteczku niedaleko Stambułu. Chce wyjaśnić, w jakich okolicznościach zginął jego ojciec i zemścić się na wrogim Tahsinie. Jego plany krzyżuje pojawienie się córki Tahsina - Sühan Korludağ. W tej roli zobaczymy Tubę Büyüküstün - piękną aktorkę, uważaną za najseksowniejszą gwiazdę tureckich seriali.

W roli okrutnego Tahsina występuje Tamer Levent. W pozostałych rolach grają: Devrim Yakut jako Mihriban, Erkan Avcıakut jako Korhan Korludag, Serkan Altunorak jako Bülent oraz Cahide Korludag. Pełna obsada "Meandrów uczuć" dostępna jest m.in. w serwisie Filmweb.

O czym opowiada serial "Meandry uczuć"? Streszczenie

Jak łatwo wnieść po tytule, produkcja ukazuje skomplikowane damsko-męskie relacje, przesycone wzajemnym uczuciem, w którym miłość i nienawiść przeplatają się. Serial w Polsce nazywany był "turecka wersją Romea i Julii" (i podobno to dzieło Szekspira było do niego inspiracją). Czy słusznie? Oto krótki opis "Meandrów".

Dżesur pojawia się w swojej rodzinnej miejscowości. Po długim czasie, spędzonym na morzu, nie jest tam zbyt dobrze znany - do tego posługuje się fałszywym nazwiskiem. Jego celem jest poznanie tajemnicy śmierci jego ojca i zemsta na Tahsinie - głowie rodu, z którym rodzina Dżesura od dawna jest w konflikcie. Już na początku bohater poznaje piękną kobietę, która okazuje się córką Tahsina. Znając nienawiść, dzielącą rodziny, kobieta nie pozwala sobie na uczucie. Jednak, kiedy z biegiem czasu poznaje prawdę o okrucieństwach ojca, jest coraz bardziej rozdarta pomiędzy lojalnością rodzinie a miłością do mężczyzny z wrogiego rodu.

Każdy kolejny odcinek ujawnia dawne intrygi i tło ciągnącego się od lat sporu. Czy miłość Dżesura i Suhan będzie silniejsza, niż to, co ich dzieli?

Kiedy i o której emisja serialu?

"Meandry uczuć" emitowane są na TVP 2 od poniedziałku do piątku tuż po godzinie 17.10. Niestety, nie przewidziano powtórek kolejnego dnia w telewizji, jednak są one dostępne online - na vod.tvp.pl.

Oryginalna wersja serialu liczy 32 odcinki, z których każdy trwa około dwóch godzin. Tradycyjnie już w polskiej telewizji długie epizody dzielone są na części, stąd nasze odcinki trwają zaledwie 45 minut i jest ich aż 101. Obecnie wyemitowanych zostało już ponad pięćdziesiąt części, a ostatnie odcinku zobaczymy w kwietniu.

Zwiastun serialu "Meandry uczuć" poniżej. Jak Wam się podoba ta telenowela?

RadioZET.pl/SA