Zamknij

Meghan Markle: wiek, wzrost, filmy, rodzice - kim jest księżna i żona księcia Harry'ego?

Karolina Piotrowska
22.04.2020 15:19
Meghan Markle: wiek, wzrost, filmy, rodzice - kim jest księżna i żona księcia Harryego
fot. East News

Po ślubie z księciem Harrym, informacji o tym, kim jest Meghan Markle, wciąż poszukuje wiele osób. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze szczegóły na jej temat, m.in. wiek, wzrost, filmy, w których występowała, kim są rodzice Meghan Markle i kim jest księżna.

Meghan Markle: wiek, wzrost, filmy, rodzice - kim jest księżna i żona księcia Harry'ego? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na jej temat, m.in. kim jest Meghan Markle, kim są jej rodzice, czym zajmuje się aktualnie, w jakich filmach występowała i inne.

Kim jest Meghan Markle? [WIEK, WZROST, FILMY, RODZICE]

Meghan, księżna Sussexu (z angielskiego Meghan, Duchess of Sussex), a tak naprawdę Rachel Meghan Markle jest amerykańską aktorką i aktywistką społeczną. Urodziła się 4 sierpnia 1981 w Los Angeles. Od 19 maja 2018 roku jest żoną księcia Henryka, który potocznie określany jest w mediach jako książę Harry.

Rodzicami Meghan Markle są Doria Loyce Ragland oraz Thomas Wayne Markle. Matka jest Afroamerykanką, a ojciec ma pochodzenie holendersko-irlandzkie. Wychowywała się w Los Angeles razem z matką. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 6 lat, jednak swojego ojca widywała regularnie. Matka księżnej jest terapeutką oraz instruktorką jogi. Ojciec Meghan jest operatorem filmowym. Współpracował przy serialu Świat według Bundych, a w 2011 otrzymał nagrodę Emmy za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie.

Meghan ma starsze przyrodnie rodzeństwo: brata Thomasa Markle oraz siostrę Samanthę Grant.

Po ukończeniu katolickiego liceum Meghan Markle studiowała jednocześnie stosunki międzynarodowe i historię teatru na Uniwersytecie Północno-Zachodnim, którego absolwentką została w 2003. Jej pierwszą pracą było kaligrafowanie zaproszeń okazjonalnych, a jednymi z jej klientów byli Robin Thicke i Paula Patton, dla których stworzyła zaproszenia ślubne. Pracowała również w ambasadzie amerykańskiej w Buenos Aires.

Meghan Markle i książę Harry: ślub, dziecko i inne informacje na temat pary

W lipcu 2016 roku Meghan Markle poznała księcia Harry'ego. Para spotykała się w tajemnicy do 31 października 2016, kiedy to dziennik "The Sunday Express" poinformował o ich związku. Na początku listopada 2016 Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaapelował o zaprzestanie prześladowania Meghan Markle w mediach, jednocześnie potwierdzając łączącą księcia i aktorkę relację.

Zainteresowanie Meghan Markle wzrosło na tyle, że była najczęściej wyszukiwaną aktorką w wyszukiwarce Google w 2016 roku.

W listopadzie 2017 ogłoszono zaręczyny pary. Ślub odbył się 19 maja 2018 na zamku w Windsorze. 15 października 2018 roku, Pałac Kensington ogłosił, że para spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Syn książęcej pary - Archie Harrison przyszedł na świat 6 maja 2019 roku.

Z tytułu małżeństwa z księciem Harrym od 19 maja 2018 przysługuje jej tytuł księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronessy Kilkeel (ang. The Duchess of Sussex, Countess of Dumbarton, Baroness Kilkeel).

Meghan Markle i książe Harry rezygnują. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

W środę, 8 stycznia 2020 wieczorem Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że rezygnują ze swoich oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Komunikat pojawił się m.in. na oficjalnym koncie na Instagramie księżnej i księcia hrabstwa Sussex. Z informacji wynika, że po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji książę Harry i Meghan Markle zdecydowali się na taki krok i zamierzają wycofać się z rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową. Jak podkreślili, planują dzielić swoje życie pomiędzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną.

Wraz z rezygnacją z wyższej funkcji w rodzinie królewskiej nie będzie już tytułowana Jej Królewską Wysokością.

Książę Harry i Megan Markle - dlaczego wycofują się z rodziny królewskiej?

RadioZET.pl/KP