Zamknij

Mery Spolsky: Instagram, wiek - kim jest piosenkarka, gość Kuby Wojewódzkiego?

25.11.2020 14:49
Mery Spolsky: Instagram, wiek - kim jest piosenkarka, gość Kuby Wojewódzkiego
fot. Adam Burakowski/REPORTER / East News

Kim jest Mery Spolsky, gość w programie Kuby Wojewódzkiego? Choć jest ona znaną polską piosenkarką, wiele osób nadal szuka informacji na jej temat. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o niej wiedzieć przed emisją programu oraz w związku z jej występem w finałowym odcinku "Top Model", czyli m.in. kim jest Mery Spolsky, ile ma lat i inne informacje.

Mery Spolsky: wiek, Instagram - kim jest piosenkarka, która wystąpi w finale Top Model, a także gość jednego z odcinków programu Kuby Wojewódzkiego? W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, czyli m.in. kim jest Mery Spolsky, ile ma lat i inne.

Kim jest Mery Spolsky i ile ma lat? [WIEK, INSTAGRAM]

Mery Spolsky ma 27 lat, urodziła się 14 listopada 1993 roku w Warszawie i jest polską piosenkarką, gitarzystką, projektantką ubrań oraz producentką muzyczną. Tak naprawdę nazywa się Maria Ewa Żak i jest córką Ewy i Arkadiusza Żaków. Mając 14 lat zaczęła naukę gry na gitarze, którą otrzymała od ojca.

Ukończyła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Uczęszczała do Ogniska Teatralnego u Machulskich. Studiowała filologię angielską i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Pierwszym jej zespołem, z którym zaczęła występować na większych scenach, był psychodeliczny Makijaż. Później, wraz z Kubą Bąkałą, stworzyła duet Różowe Okulary; kompozycje tego projektu były bliższe muzyce pop. Od 2014 roku działa pod pseudonimem Mery Spolsky.

Przez lata aktywności muzycznej wystąpiła na festiwalach muzycznych, takich jak Europejskie Targi Muzyczne CoJestGrane w Warszawie, Enea Spring Break w Poznaniu, Open’er Festival, Kraków Live Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Late Summer Festival, United Islands of Prague czy FEST Festival. Wystąpiła jako support przed francuską piosenkarka Imany podczas koncertów w Poznaniu i Warszawie.

Od marca 2020 prowadzi autorską audycję "Alfabet Spolsky" w Newonce.radio.

Na Instagramie Mery Spolsky jest aktywna jako @meryspolsky. Jej konto obserwuje ponad 42,9 tysiące użytkowników.

Mery Spolsky gościem Kuby Wojewódzkiego

We wtorek, 27 października Mery Spolsky pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego razem z Maciejem Maleńczukiem. W oficjalnym opisie odcinka czytamy:

A u nas gra muzyka! Już w najbliższy wtorek na kanapie Kuby Wojewódzkiego dwójka fantastycznych muzyków w postaci Macieja Maleńczuka, syna Edwarda, (jego głowa to bomba, a pięść to petarda) oraz młoda, piękna i utalentowana piosenkarka, gitarzystka, projektantka ubrań i producentka muzyczna w jednym - Mery Spolsky. Będzie też Wodzianka, sekrety i niespodzianki i oczywiście Kuba.

"Kuba Wojewódzki" to polski program telewizyjny typu talk-show, prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego i emitowany od 4 października 2002 początkowo na antenie Polsatu (2002–2006), a następnie TVN (od 2006). 

RadioZET.pl