Zamknij

Metro 2018: zmiany - jakie udogodnienia dla pasażerów?

Redakcja
12.03.2018 15:05
Metro 2018: zmiany - jakie udogodnienia dla pasażerów?
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/EASTNEWS

Metro 2018 - jakie zmiany szykuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie? Znamy plany ZTM! Przedstawiamy wam, jakie udogodnienia pojawią się dla pasażerów już niebawem!

Metro 2018 - zmiany, które przygotował Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (ZTM), pojawią się już niebawem. Przebudowa stref bramek biletowych, system informacji o godzinach odjazdu komunikacji miejskiej oraz murale. Sprawdzamy, jakich jeszcze udogodnień mogą oczekiwać pasażerowie.

Metro 2018: zmiany - co nowego dla pasażerów?

W 2018 roku pasażerów czeka wiele zmian w warszawskim metrze. Jak czytamy w warka.naszemiasto.pl, w ramach przebudowy bramek biletowych na pierwszej linii metra pojawią się nowe, wyższe przegrodzenia. Dodatkowo będą też nowe wyjścia awaryjne oraz szersza bramka dedykowana osobom, które posiadają większy bagaż. Realizowane są już prace na odcinku od stacji Kabaty do stacji Ursynów.

W tym roku dokończony ma zostać także system informacji wizualnej dla osób niepełnosprawnych na stacjach II linii metra. W planach Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie jest również wykonanie projektów z budżetu partycypacyjnego. Mowa tu m.in. o wykonaniu koncepcji systemu wyświetlaczy na stacjach metra, które mają na celu informowanie o czasie do odjazdu komunikacji naziemnej na stacjach Słodowiec oraz Ratusz Arsenał. Ponadto w planach jest także wykonanie murali na czterech szybach windowych na stacjach Stokłosy oraz Imielin.

Nowa linia metra: Warszawa - kiedy otwarcie?

Przypominamy, że cały czas trwają pracę nad budową tunelu metra na Woli. Odcinek II linii metra na Woli ma obejmować trzy stacje - Księcia Janusza, Młynów oraz Płocka. Przewidywana część kursowania metra to od 1,5 do 2 minut. Zakończenie budowy planowane jest na 2019 rok.

RadioZET.pl/JW