Zamknij

Metro na Wolę i Targówek - kiedy otwarcie nowych stacji? [DATA OTWARCIA, STACJE]

Jolanta Waligóra
12.09.2019 15:20
Metro na Wolę i Targówek - kiedy otwarcie nowych stacji? [DATA OTWARCIA, STACJE]
fot. Bartlomiej Zborowski/East News

Metro na Targówek i metro na Wolę oraz informacje na temat otwarcia nowych stacji, szczególnie interesują mieszkańców Warszawy. Choć niektóre szczegóły w tej sprawie owiane są jeszcze tajemnicą, to co chwila pojawiają się kolejne informacje. Sprawdzamy, kiedy otwarcie metra na Wolę i Targówek oraz jakie powstaną stacje.

II linia metra - Wola i Targówek: kiedy otwarcie nowych stacji? Jakie będą? Co już wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o metrze na Targówek i metrze na Wolę.

Metro na Targówek - kiedy otwarcie i jakie stacje? [DATA]

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców stolicy, a przede wszystkim tych, którzy zamieszkują dzielnicę Targówek - otwarcie metra i nowych stacji ma nastąpić jeszcze w połowie września 2019 roku. Na nowe stacje II linii metra na Targówku będzie można przejechać się prawdopodobnie od niedzieli, 15 września.

Wszystko dlatego, że nadzór budowlany zakończył wszelkie kontrole. W czwartek lub w piątek powinno zostać wydane specjalne wymagane pozwolenia. Od tego momentu potrzebne są 72 godziny na uruchomienie połączeń.

Wiele osób szuka także w sieci informacji o stacjach metra na Targówek. W weekend otwarte zostaną następujące stacje: Szwedzka - Targówek Mieszkaniowy - Trocka. Co więcej, niedługo rozpocznie się budowa dalszej części metra na Targówku. W ciągu 36 miesięcy mają powstać 4 km tuneli oraz stacje Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Szczegółową mapkę II linii metra można znaleźć pod tym LINKIEM.

Metro na Wolę - kiedy otwarcie nowych stacji i co wiadomo?

Mieszkańcy Woli będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Choć budowa została prawie skończona, to na otwarcie metra na Wolę trzeba będzie trochę poczekać. Dokładna data uruchomienia pociągów nie jest jeszcze znana, jednak otwarcie metra nie nastąpi wcześniej niż w pierwszej połowie 2020 roku.

Stacje metra na Wolę, do których będzie można dotrzeć w następnym roku, to: Płocka - Młynów - Księcia Janusza. 

Po pojawieniu się szczegółowych informacji na temat II linii metra na Wolę, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

RadioZET.pl/JW