Zamknij

Mevo - jak wypożyczyć rower miejski i do kiedy? [CENNIK, STACJE, INFORMACJE]

Jolanta Waligóra
27.03.2019 13:18
Mevo - jak wypożyczyć rower miejski i do kiedy? [CENNIK, STACJE, INFORMACJE]
fot. Facebook.com/rowerMevo/

Jak działa Mevo i ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Gdańsku i nie tylko? We wtorek, 26 marca 2019 uruchomione zostało Mevo, czyli najnowocześniejszy system roweru miejskiego w Europie. Ponad 1200 rowerów można znaleźć na ulicach 14 gmin. Szczegółowe informacje na temat cennika, stacji Mevo i nie tylko, można znaleźć poniżej.

Mevo - jak działa? Jak wypożyczyć rower miejski w Gdańsku i nie tylko? Ile to kosztuje? Do kiedy potrwa sezon? Odpowiadamy na zadawane pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje o rowerze miejskim Mevo i sprawdzamy cennik oraz stacje.

Mevo - jak wypożyczyć rower miejski i jak to działa?

Informacji na temat tego, jak działa Mevo i jak wypożyczyć rower miejski, szukają nie tylko mieszkańcy trójmiasta, ale i wielu turystów, którzy wybierają się w tym roku nad morze. Wypożyczenie roweru Mevo jest bardzo proste. Na początku należy się zarejestrować na stronie rowermevo.pl/rejestracja lub w aplikacji mobilnej. Następnie należy zapłacić opłatę inicjalną i wybrać dogodny dla nas plan taryfowy. Osoby, które wolą korzystać z "opłaty minutowej", nie muszą wskazywać planu taryfowego. 

Kolejnym krokiem, aby wypożyczyć rower Mevo w Gdańsku i w innych miastach, jest wykupienie abonamentu. W tym celu należy zalogować się na swoje konto i sprawdzić swój stan konta. Posiadane środki powinny pokryć wartość abonamentu, z którego chcemy skorzystać. Jeśli mamy za mało środków, możemy skorzystać z opcji "Doładuj konto".

Aby wypożyczyć rower Mevo, należy podejść do wybranego roweru i za pomocą aplikacji zeskanować kod QR, który umieszczony jest z tyłu roweru lub zbliżyć kartę RFID do czytnika na rowerze. Przy zwracaniu roweru należy pamiętać o zabezpieczeniu go poprzez ręczne zapięcie blokady o-lock, znajdującej się na tylnym kole. 

Veturilo 2019 - od kiedy i do kiedy można wypożyczyć rower miejski? [CENNIK, STACJE]

Rowery Mevo - cennik, stacje, informacje

Stacje Mevo znajdują się na ulicach 14 gmin, tj. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino i Sierakowice. Stacji roverów Mevo jest ponad 650, a rowerów 1224. Jak zapowiadają organizatorzy - wkrótce ich liczna ma wzrosnąć do 4080. Szczegółową mapę można znaleźć na stronie rovermevo.pl.

4080 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym to sukces współpracy metropolitalnej na skalę europejską. Do tej pory to Madryt mógł się cieszyć największym systemem z rowerami elektrycznymi, mając ich nieco ponad 2000. W Barcelonie w tym roku cieszą się z rozbudowania systemu do 1000 rowerów elektrycznych. Jesteśmy dumni, że czwarta największa metropolia w Polsce będzie miała największy system rowerów ze wspomaganiem elektrycznym w całej Europie – mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska i Prezes Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Wielu mieszkańców okolic i nie tylko szuka także informacji o cenniku Mevo. Do wyboru jest kilka planów taryfowych, które wynoszą od 10 zł za plan miesięczny, do 150 zł za plan roczny. Z kolei opłata za minutę to koszt w wysokości 0,10 zł, a za godzinę 6 zł.

Zagłosuj

Będziesz korzystać z rowerów Mevo?

Liczba głosów:

Nie wiadomo jeszcze, do kiedy będzie można wypożyczyć rower miejski. Prawdopodobnie opcja zniknie wraz z końcem cieplejszych dni. Jeśli tylko pojawią się takie informacje, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

RadioZET/pl/JW