Zamknij

"Mia i biały lew" - zwiastun, obsada, premiera. O czym jest film "Mia i biały lew"?

Redakcja
01.02.2019 13:10
"Mia i biały lew" - zwiastun, obsada, premiera. O czym jest film "Mia i biały lew"?
fot. Youtube/KinoSwiatPL

Film "Mia i biały lew" - jak mówi o nim Martyna Wojciechowska - to przepiękna historia przyjaźni lwa i dziewczynki o imieniu Mia. Produkcja trafiła do kin na początku lutego. Kto zagrał w nowym filmie familijnym i na czym skupia się jego fabuła? Zwiastun "Mia i biały lew" i szczegółowe informacje o filmie zamieszczamy poniżej.

"Mia i biały lew" - kiedy premiera filmu familijnego? Kto zagra w nowej produkcji? O czym jest? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i sprawdzamy najważniejsze informacje o filmie przygodowym "Mia i biały lew" - zwiastun, obsada, data premiery.

ZWIASTUN "Mia i biały lew". O czym jest film?

"Mia i biały lew" to nowy film familijno-przygodowy. Jak mówi o nim sama Martyna Wojciechowska, której głos można usłyszeć w polskiej wersji językowej filmu - to przepiękna historia przyjaźni lwa i dziewczynki o imieniu Mia.

Dużą zaletą filmu jest jego autentyczność. Widzowie na ekranach mogą oglądać prawdziwego lwa, który w rzeczywistości wabi się Thor, a nie - jak często bywa - powstałego w fabryce efektów specjalnych. Prace nad filmem "Mia i biały lew" trwały trzy lata, aby zwierzę mogło dorastać wraz z dziewczynką grającą główną rolę i oswajać się z jej obecnością. Podczas kręcenia zdjęć korzystano z pomocy zaklinacza lwów Kevina Richardsona.

Zwiastun "Mia i biały lew" zamieszczamy poniżej.

O czym jest film "Mia i biały lew"? Opis dystrybutora kino brzmi następująco: Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

"Mia i biały lew" - obsada i premiera filmu familijnego

Wiele osób zastanawia się, kiedy "Mia i biały lew" pojawi się w kinach. Mamy dobrą wiadomość - jego premiera odbyła się w piątek, 1 lutego 2019. Film znalazł się już zatem w repertuarze wielu kin.

W tytułową bohaterkę Mię wcieliła się Daniah De Villiers. Ponadto w obsadzie filmu "Mia i biały lew" znaleźli się m.in. Mélanie Laurent (jako Alice Owen), Langley Kirkwood (John Owen), Ryan Mac Lennan (Mick Owen), Lionel Newton (Kevin), Lillian Dube (Jodie), Brandon Auret (Dirk). Głosu w polskiej wersji językowej filmu udzieliła Martyna Wojciechowska, która w swoich mediach społecznościowych promuje nową produkcję.

Jestem zachwycona filmem "Mia i biały lew". Mówi o tym, że w młodych ludziach, drzemie ogromny potencjał, żeby ten świat zmieniać, żeby uczynić go lepszym. Uświadamia, jak ważna jest ochrona zwierząt, żyjących na wolności, lwów również - opowiada Martyna Wojciechowska.

RadioZET.pl/JW