Zamknij

Michał Englert - wiek, wzrost, żona, rodzice: kim jest reżyser filmu "Śniegu już nigdy nie będzie"?

11.08.2020 10:40
Michał Englert - wiek, wzrost, żona, rodzice: kim jest reżyser filmu "Śniegu już nigdy nie będzie"?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

Michał Englert to polski reżyser, operator filmowy i scenarzysta. Razem z Małgorzata Szumowską wyreżyserował film "Śniegu już nigdy nie będzie", który został polskim kandydatem do Oscara 2021 w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Szczegółowe informacje na temat wzrostu, wieku Michała Englerta, jego żony, życia prywatnego i kariery, można znaleźć poniżej.

Kim jest Michał Englert? Wiek, wzrost, żona, rodzice, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat reżysera filmu "Śniegu już nigdy nie będzie", czyli polskiego kandydata do Oscara 2021, zamieszczamy w tym artykule.

Kim jest Michał Englert, reżyser filmu Śniegu już nigdy nie będzie?

Michał Englert jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (wydział operatorski). Jest polskim reżyserem, operatorem filmowym i scenarzystą. Na swoim koncie ma m.in. takie produkcje jak "Ślepnąc od świateł" (zdjęcia), "Twarz" (zdjęcia i scenariusz), "Body/Ciało" (zdjęcia i scenariusz), "W domu" (reżyser). 

Michał Englert jest laureatem nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (2008) za najlepsze zdjęcia do filmu "33 sceny z życia". Zdobył także nagrody za najlepsze zdjęcia do serialu "Ślepnąć od świateł" oraz za najlepsze zdjęcia za film "Nieulotne".

Na początku sierpnia pojawiła się oficjalna informacja, że film "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Michała Englerta i Małgorzaty Szumowskiej jest polskim kandydatem do Oscara 2021. Jednogłośną decyzję na temat wyboru filmu podjęła specjalna sześcioosobowa komisja. Produkcja zawalczy o nagrodę w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Śniegu już nigdy nie będzie - kiedy premiera filmu w Polsce i gdzie oglądać? [ZWIASTUN]

Michał Englert - wiek, wzrost, żona, dzieci, rodzice, życie prywatne

Michał Englert pochodzi z artystycznej rodziny. Jego ojciec, Maciej Englert, jest reżyserem, a matka, Marta Lipińska, aktorką. Z kolei jego stryjem jest aktor filmowy i teatralny Jan Englert.

Wiele osób szuka także informacji na temat wieku Michała Englerta i wzrostu reżysera. Mężczyzna urodził się 4 maja 1975 roku w Warszawie, więc w 2020 skończył 45 lat. W sieci nie znajdziemy jednak szczegółów o wzroście artysty.

Przez kilka lat żoną Michała Englerta była reżyserka Małgorzata Szumowska. Para jednak nie przetrwała próby czasu i rozwiodła się. Obecnie partnerką artysty od kilkunastu lat jest aktorka Maja Ostaszewska. Para doczekała się dwójki dzieci - Franciszka i Janiny.

RadioZET.pl