Zamknij

Michał Szpak - kim jest juror The Voice of Poland? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

Karolina Piotrowska
11.09.2019 15:09
Michał Szpak - kim jest juror The Voice of Poland? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]
fot. Karol Makurat/REPORTER / East News

Kim jest Michał Szpak? Wiek, wzrost, Instagram, koncerty, piosenki i jego udział w "The Voice of Poland" - w poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o muzyku, który zasiądzie w jury jubileuszowej edycji programu TVP.

Michał Szpak - kim jest juror The Voice of Poland? Wiek, wzrost, Instagram, piosenki, koncerty i informacje o muzyku, który ponownie pojawi się w muzycznym programie TVP, zebraliśmy w poniższym artykule.

Kim jest Michał Szpak? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM, PIOSENKI, KONCERTY]

Michał Szpak ma 29 lat, urodził się 26 listopada 1990 roku w mieście Jasło i ma około 175 cm wzrostu. Jest polskim piosenkarzem wykonującym muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku, z pogranicza popu, rocka, pop-rocka, rocka symfonicznego, ballady, pop opery, jazzu, muzyki akustycznej, klasycznej i elektronicznej. 

Michał Szpak jest zdobywcą drugiego miejsca w programie talent show TVN "X-Factor" (w 2011 roku). Oprócz tego jest również zwycięzcą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, gdzie zaprezentował utwór "Oczy czarne" (2013), a także laureatem nagrody "SuperPremiery" na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015).

Był reprezentantem Polski z utworem "Color of Your Life" w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016). Jest laureatem nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016).

Michał Szpak na Instagramie jest aktywny jako  @michal_szpakofficial. Publikuje on tam m.in. informacje związane z koncertami lub nowymi piosenkami, które wydaje.

Michał Szpak - juror The Voice of Poland w 10. edycji programu

Michał Szpak w "The Voice of Poland" do tej pory był trenerem w dwóch edycjach programu w 2017 i w 2018 roku. W tym roku po raz kolejny weźmie on udział - tym razem w jubileuszowej, 10. edycji programu razem z  Margaret, Kamilem Bednarkiem oraz  Baronem i  Tomsonem.

RadioZET.pl/KP