Zamknij

Michał Żurawski - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? [INSTAGRAM, WIEK]

24.11.2020 18:31
Michał Żurawski - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? [INSTAGRAM, WIEK]
fot. Tomasz Urbanek / East News

Kim jest Michał Żurawski, gość w programie Kuby Wojewódzkiego? Choć znany jest przede wszystkim jako aktor teatralny i filmowy, wiele osób nadal szuka informacji na jego temat. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o nim wiedzieć, czyli m.in. kim jest Michał Żurawski, ile ma lat i inne informacje.

Michał Żurawski: wiek, wzrost, Instagram - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, czyli m.in. kim jest Michał Żurawski, ile ma lat i inne.

Kim jest Michał Żurawski i ile ma lat? [WIEK, INSTAGRAM]

Michał Żurawski ma 41 lat, urodził się 2 lipca 1979 roku w Zabrzu. Jest polskim aktorem teatralnym i telewizyjnym. Ma młodszego brata Piotra, który też jest aktorem. Rodzina jego matki pochodzi ze Śląska, a ojca - z Kresów. W kwietniu 2010 roku zawarł związek małżeński z aktorką Romą Gąsiorowską, którą poznał w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Razem mają dwójkę dzieci: syna Klemensa i córkę Jadwigę. Ma też syna Leona z poprzedniego związku.

Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie (1994–1998). Jego talent aktorski ujawnił się w trakcie nauki w liceum podczas organizowanego corocznie Tygodnia Kulturalnego (inscenizacje przedstawień teatralnych, kabarety przygotowywane przez uczniów). Choć planował studiowanie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ostatecznie podjął studia w Akademii Teatralnej w Warszawie, które ukończył w 2002 roku.

Zadebiutował na ekranie w 2002 rolą epizodyczną w serialu Na dobre i na złe. W kolejnych latach grał epizodyczne lub drugoplanowe role w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak Samo życie, Na Wspólnej, Kryminalni, Egzamin z życia, Ojciec Mateusz i Strażacy. Do jego większych ról filmowych można zaliczyć grę w produkcjach: W ciemności (2011), Kac Wawa (2011), Jeziorak, Miasto 44 (2014), Karbala (2015), Jestem mordercą (2016) czy też jego rola serialowa w produkcji Król (2020) jako Jakub Szapiro.

W 2016 roku Michał Żurawski wziął udział w pierwszej edycji programu Azja Express, emitowanego w stacji TVN. Do programu zaprosił Ludwika Borkowskiego, z którym ostatecznie wygrał tę edycję.

Na Instagramie Michał Żurawski niestety nie jest aktywny i nie posiada konta na tym portalu społecznościowym. Czasami posty z nim wrzuca jego żona Roma Gąsiorowska.

Michał Żurawski gościem Kuby Wojewódzkiego

We wtorek, 24 listopada Michał Żurawski pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego razem z Nataszą Urbańską. W oficjalnym opisie odcinka czytamy:

Program "Kuba Wojewódzki" ma zaszczyt zaprosić na czterechsetny odcinek naszego programu, w którym gośćmi dziennikarza, jurora, perkusisty, felietonisty, aktora, radiowca, autora, bohatera komiksów będą najprawdziwszy "Król" Michał Żurawski oraz tancerka, aktorka, piosenkarka i dyktatorka mód wszelakich - Natasza Urbańska. Oglądajcie!

"Kuba Wojewódzki" to polski program telewizyjny typu talk-show, prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego i emitowany od 4 października 2002 początkowo na antenie Polsatu (2002–2006), a następnie TVN (od 2006). 

RadioZET.pl