Zamknij

Międzynarodowy Strajk Kobiet 2018 - Warszawa: program wydarzeń 8 marca

Redakcja
07.03.2018 11:38
Międzynarodowy Strajk Kobiet 2018 w Warszawie już jutro!
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/EASTNEWS

Międzynarodowy Strajk Kobiet 2018 pod hasłem "Siła Kobiet" już 8 marca w Warszawie! Kobiety kolejny już raz postanowiły wyjść na ulicę i zawalczyć o swoje prawa. Sprawdź program wydarzenia w stolicy!

Międzynarodowy Strajk Kobiet 2018 odbędzie się już w czwartek, 8 marca w Warszawie. Kobiety pod hasłem "Siła Kobiet" kolejny raz wyjdą na ulice stolicy i zawalczą o swoje prawa. "Pokażmy solidarność i siostrzeństwo, pokażmy naszą siłę, przypomnijmy, że mimo iż Polki uzyskały prawa wyborcze już sto lat temu, to nadal mamy o co walczyć i zamierzamy głośno domagać się respektowania naszych praw!" - piszą na Facebooku organizatorki Międzynarodowego Strajku Kobiet. Ponad 1,4 tys. osób na Facebooku deklaruje, że weźmie udział w wydarzeniu, a aż 4,1 tys. osób jest zainteresowanych.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 2018 - Warszawa: program wydarzenia

Międzynarodowy Strajk Kobiet 2018 w Warszawie rozpocznie się o godzinie 18:00 na placu Konstytucji. Kulminacja demonstracji natomiast będzie miała miejsce o godzinie 20:00, na rondzie Dmowskiego. "Chcemy odzyskać przestrzeń publiczną dla kobiet. To właśnie nam, kobietom podejmującym codziennie wysiłek, prowadzącym mało spektakularną walkę w trudnej rzeczywistości należy się pomnik. Postawimy go właśnie 8 marca! Bądźcie tam z nami!" - zachęcają organizatorki Międzynarodowego Strajku Kobiet na Facebooku. 

Dodatkowo uczestniczki chcą wspólnie odśpiewać "Twoją władzę" Chóru Czarownic (link do utworu znajdziecie poniżej). Organizatorki strajku przypominają również o przyniesieniu instrumentów własnej produkcji (wyłączając wuwuzele).

Postulaty Międzynarodowego Strajku Kobiet 2018

Uczestniczki Międzynarodowego Strajku Kobiet 2018 żądają między innymi:

- pełni praw reprodukcyjnych,

- państwa wolnego od zabobonów,

- wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej,

- poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet,

- Polski dla wszystkich.

RadioZET.pl/JW