Zamknij

Migotka - co to jest? Pytanie i odpowiedź z programu "Milionerzy" [09.07]

Jolanta Waligóra
09.07.2019 14:03
Migotka to? Pytanie i odpowiedź z programu "Milionerzy" [09.07]
fot. Player.pl

Migotka to? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszał jeden z uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 9 lipca. Sprawdzamy odpowiedź na to, co to jest migotka.

Co to jest migotka? "Milionerzy". Takie pytanie za 2 000 zł usłyszał jeden z uczestników teleturnieju TVN. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź i sprawdzamy szczegółowe informacje na temat migotki.

Migotka to? [MILIONERZY]

Pytanie za 2 000 zł, co to migotka, przysporzyło graczowi dużych kłopotów. Tradycyjnie uczestnik teleturnieju do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - prawa komora serca

B - trzecia powieka

C - mama Muminka

D - kierunkowskaz

Uczestnik "Milionerów" początkowo odrzucił odpowiedź "kierunkowskaz", tłumacząc, że jest to migacz. Następnie dodał, że odrzuciłby także odpowiedź "prawa komora serca". Gracz przyznał także, że jego pierwszym skojarzeniem było C, czyli mama Muminka, jednak nie był do końca pewien tej odpowiedzi. Mimo to uczestnik zdecydował się zaryzykować i zaznaczył odpowiedź C, mama Muminka.

Co to migotka? - odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, co to jest migotka, było B, czyli trzecia powieka. Gracz zaznaczył zatem błędną odpowiedź i został wyeliminowany z dalszej rywalizacji o milion. 

Migotka, inaczej błona migawkowa, przesłona migawkowa, migawka, trzecia powieka, to spotykany u większości kręgowców lądowych i niektórych rybspodoustych rodzaj powieki, zdwojenie spojówki, występujące w przyśrodkowym kącie oka, zwykle w postaci przezroczystej błony chroniącej gałkę oczną przed urazami. 

Z kolei Migotka z Muminków, była przyjaciółką Muminka, a nie jego mamą.

Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW