Zamknij

Mini Mistrzostwa Europy 2021: turniej dla dzieci z wielkim finałem w Warszawie

28.04.2021 10:27
Mini Mistrzostwa Europy 2021: turniej dla dzieci z wielkim finałem w Warszawie
fot. mat. prasowe

Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat odbędą się w dwunastu polskich miastach, a wielki finał zostanie zorganizowany w Warszawie. W imprezie pod patronatem Radia ZET weźmie udział blisko trzy tysiące młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich.

Mini Mistrzostwa Europy w piłce nożnej dla dzieci z roczników 2008-2013 startują już pod koniec maja. Turniej będzie odbywał się przy współpracy następujących miast: Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Góra Kalwaria, Warka, Kozienice, Warszawa, Białobrzegi oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

Organizatorem mistrzostw jest Krzysztof Roszak, który odsłania kulisy tegorocznej imprezy.

Pierwotnie turniej miał odbyć się w zeszłym roku, ale niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. Wykorzystaliśmy ten czas najlepiej jak mogliśmy i wracamy z jeszcze większą energią i nowymi pomysłami. Bardzo motywuje nas to, że z naszymi partnerami robimy coś dobrego dla dzieci, które po pandemii potrzebują wsparcia dorosłych. Pracując z nimi na co dzień widzimy ich potrzebę ruchu i kontaktu z rówieśnikami. Dzięki mistrzostwom chcemy wzniecić w młodym pokoleniu na nowo ducha sportowej walki i przypomnieć zasady fair play – dodaje Roszak.

mistrzostwa
fot. mat. prasowe

Obok rywalizacji zespołów organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji sportowych, a udział potwierdzili już pierwsi goście specjalni, tacy jak: Arkadiusz Malarz, Grzegorz Sandomierski czy Grzegorz Szamotulski. Jednym z ambasadorów MME2021 jest Roman Kosecki.

Zawsze staram się wspierać piłkarskie inicjatywy. Sam przez wiele lat organizowałem międzynarodowy turniej Kosa Cup, w którym udział brało wiele klubów z Polski i zagranicy. Ostatnimi czasy nie przypominam sobie tak dużego turnieju na Mazowszu. Cieszę się, że wraz z innymi znanymi piłkarzami mogę być ambasadorem tego turnieju i namawiać wszystkich do wzięcia w nim udziału. Chciałbym, żeby piłkarskich turniejów gromadzących tak liczną rzeszę dzieci i młodzieży było na Mazowszu znacznie więcej. Jest to też jeden z moich punktów programowych w wyborach na Prezesa MZPN. Takie inicjatywy na pewno jednoczą środowisko piłkarskie – podkreśla Kosecki.

Eliminacje startują 29 maja, a wielki finał na stadionie Polonii w Warszawie odbędzie się w dniach 26-27 czerwca.

RadioZET.pl/mat.prasowe