Zamknij

Minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił... - odpowiedź z Milionerów

Karolina Piotrowska
04.02.2020 11:27
Minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił... - odpowiedź z Milionerów
fot. Bartosz KRUPA/East News

We wrześniu 2018 r. minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy, w jaki sposób minister edukacji narodowej upomniała premiera oraz czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 10 tysięcy złotych.

Minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 10 tysięcy złotych.

Mogadiszuanka to mieszkanka... - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 40 tys. złotych

Minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""we wrześniu 2018 r. minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił..." nie była od razu oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. gdy przyszłem do rządu 

B. cały czas siem uczem 

C. w cudzysłowiu 

D. półtorej roku

Uczestnik nadal miał do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe. Nie chciał on ryzykować utraty pieniędzy, które udało mu się wygrać do tej pory, dlatego postanowił wykorzystać jedno z nich, czyli Pytanie do publiczności. Ostatecznie zgodnie ze wskazaniem osób na widowni zaznaczył odpowiedź D. półtorej roku.

Zagłosuj

Czy znałaś/znałeś odpowiedź na to pytanie z Milionerów?

Liczba głosów:

Paciorków nie..? Pytanie z Milionerów za 5000 zł [3.02.2020]

MILIONERZY - minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""we wrześniu 2018 r. minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie mówił...", to właśnie D., półtorej roku. Uczestnik odpowiedział prawidłowo, dzięki czemu wygrał 10 tysięcy tysięcy złotych i mógł kontynuować grę.

W trakcie powitania Mateusza Morawieckiego z ministrami tuż przed posiedzeniem minister edukacji narodowej Anna Zalewska upomniała premiera, żeby używał poprawnej formy zwrotu "półtora roku": Pan premier się nie obrazi, ale mówi się nie "półtorej roku", tylko "półtora roku".

Wskaż błąd. Pytanie z Milionerów za 1000 zł [MILIONERZY, 3.02.2020]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP