Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 - TERMINARZ zawodów w Berlinie

09.08.2018 09:04

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 rozpoczną się w poniedziałek, 6 sierpnia (dzień kwalifikacji) i zakończą w niedzielę, 12 sierpnia. W ciągu kilku dni zawodnicy zmierzą się w kilkunastu kategoriach, m.in. w rzucie młotem, siedmioboju, trójskoku czy skoku o tyczce. Oczywiście wśród sportowców, którzy zawalczą o medale, nie zabraknie także Polaków. Kiedy Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Berlinie 2018 i o której? Przedstawiamy datę, godzinę i sprawdzamy szczegółowy terminarz.

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 - TERMINARZ zawodów w Berlinie fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EASTNEWS

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 - PROGRAM i TERMINARZ zawodów w Berlinie. Kiedy? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 - wyniki, medale Polaków «

Lekkoatletyka 2018: Mistrzostwa Europy - Polacy, data, miejsce

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 rozpoczną się w poniedziałek, 6 sierpnia (dzień kwalifikacji), a zakończą w niedzielę, 12 sierpnia. Zawody będą mieć miejsce na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. W wydarzeniu weźmie udział wielu sportowców, a o medale powalczą także Biało-Czerwoni.

Polaków na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2018 wystąpi 86 - 36 kobiet oraz 50 mężczyzn. 

» Grand Prix Węgier 2018: NA ŻYWO online i w TV. Kiedy transmisja? «

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 - terminarz i program [STARTY POLAKÓW]

W ciągu kilku dni zawodnicy zmierzą się w kilkunastu kategoriach, m.in. w rzucie młotem, siedmioboju, trójskoku czy skoku o tyczce . Kiedy i o której odbędą się rywalizacje w poszczególnych konkurencjach? Poniżej zamieszczamy program mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2018 w Berlinie.

» Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2018 - transmisja online i w TV. Gdzie oglądać?

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 6 sierpnia (dzień kwalifikacji)

16:05 - rzut młotem, kwalifikacje A, mężczyźni (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)

16:30 - 100 m, kwalifikacje, mężczyźni (Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)

16:35 - skok w dal, kwalifikacje, mężczyźni (Tomasz Jaszczuk)

17:05 - 400 m pł, kwalifikacje, mężczyźni (Patryk Dobek, Jakub Mordyl)

17:30 - rzut młotem, kwalifikacje B, mężczyźni (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)

17:35 - pchnięcie kulą, kwalifikacje A, mężczyźni (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)

17:45 - 100 m, kwalifikacje, kobiety (Ewa Swoboda)

18:55 - pchnięcie kulą, kwalifikacje B, mężczyźni (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 7 sierpnia

8:35 - chód na 50 km, mężczyźni, finał (Rafał Augustyn, Adrian Błocki, Rafał Sikora)

8:35 - chód na 50 km, kobiety, finał (Joanna Bemowska, Agnieszka Ellward)

9:30 - dziesięciobój (bieg na 100 m), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

9:40 - rzut dyskiem, kwalifikacje A, mężczyźni (Piotr Małachowski, Robert Urbanek)

10:00 - 400 m pł, kwalifikacje, kobiety (Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak)

10:10 - pchnięcie kulą, kwalifikacje, kobiety (Paulina Guba, Klaudia Kardasz)

10:30 - dziesięciobój (skok w dal), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

11:05 - 800 m, kwalifikacje, kobiety (Anna Sabat, Angelika Cichocka)

11:10 - rzut dyskiem, kwalifikacje B, mężczyźni (Piotr Małachowski, Robert Urbanek)

11:40 - 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, mężczyźni (Krystian Zalewski)

11:50 - dziesięciobój (pchnięcie kulą), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

18:30 - dziesięciobój (skok w dal), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

18:45 - rzut młotem, mężczyźni, finał (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)

19:05 - 100 m, półfinały, kobiety (Ewa Swoboda)

19:05 - skok o tyczce, kwalifikacje, kobiety (Justyna Śmietanka)

19:30 - 100 m, półfinały, mężczyźni (ew. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)

19:55 - 400 pł, półfinały, mężczyźni (ew. Patryk Dobek, Jakub Mordyl)

20:20 - 10 000 m, finał, mężczyźni

20:33 - pchnięcie kulą, finał, mężczyźni (ew. Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)

21:00 - dziesięciobój (400 m), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

21:30 - 100 m, finał, kobiety (ew. Ewa Swoboda)

21:50 - 100 m, finał, mężczyźni (ew. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 8 sierpnia

9:35 - dziesięciobój (110 m pł), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

10:10 - 100 pł, kwalifikacje, kobiety (Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)

10:20 - dziesięciobój (rzut dyskiem A), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

10:50 - 200 m, kwalifikacje, mężczyźni

11:05 - trójskok, kwalifikacje, kobiety (Anna Jagaciak-Michalska)

11:30 - 400 m, kwalifikacje (Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

11:40 - dziesięciobój (rzut dyskiem B), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

12:00 - dziesięciobój (skok o tyczce A), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

12:05 - 1500 m, kwalifikacje, mężczyźni (Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)

13:00 - rzut oszczepem, kwalifikacje A, mężczyźni (Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, Bartosz Osewski)

13:15 - dziesięciobój (skok o tyczce B), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

14:25 - rzut oszczepem, kwalifikacje B, mężczyźni (Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, Bartosz Osewski)

17:50 - dziesięciobój (rzut oszczepem A), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

18:25 - skok wzwyż, kwalifikacje, kobiety

19:00 - dziesięciobój (rzut oszczepem B), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

19:10 - 400 m pł, półfinały, kobiety (ew. Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak)

19:35 - 400 m, półfinały, mężczyźni (ew. Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Karol Zalewski)

19:45 - skok w dal, finał, mężczyźni (ew. Tomasz Jaszczuk)

20:00 - 800 m, półfinały, kobiety (ew. Anna Sabat, Angelika Cichocka)

20:15 - pchnięcie kulą, finał, kobiety (ew. Paulina Guba, Klaudia Kardasz)

» Paulina Guba - kim jest polska lekkoatletka walcząca o medal w finale ME?

20:20 - 200 m, półfinały, mężczyźni

20:25 - rzut dyskiem, finał, mężczyźni (ew. Piotr Małachowski, Robert Urbanek)

20:45 - 10 000 m, finał, kobiety ( Katarzyna Rutkowska)

21:35 - dziesięciobój (1500 m), mężczyźni (Paweł Wiesiołek)

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 9 sierpnia

9:30 - rzut dyskiem, kwalifikacje A, kobiety (Daria Zabawska)

10:00 - siedmiobój (100 m pł), kobiety

10:30 - skok w dal, kwalifikacje, kobiety

10:50 - siedmiobój (skok wzwyż), kobiety

10:55 - 110 m pł, kwalifikacje, mężczyźni (Damian Czykier, Artur Noga)

11:00 - rzut dyskiem, kwalifikacje B, kobiety (Daria Zabawska)

11:30 - 800 m, kwalifikacje, mężczyźni (Mateusz Borkowski, Adam Kszczot)

12:30 - rzut oszczepem, kwalifikacje A, kobiety

14:00 - rzut oszczepem, kwalifikacje B, kobiety

19:15 - skok o tyczce, finał, kobiety (ew. Justyna Śmietanka)

19:20 - siedmiobój (pchnięcie kulą), kobiety

19:25 - 100 m pł, półfinały, kobiety (ew. Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)

19:45 - skok wzwyż, kwalifikacje, mężczyźni (Sylwester Bednarek, Maciej Grynienko)

19:50 - 400 m, półfinały, kobiety (ew. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

» Justyna Święty - kim jest polska lekkoatletka? [ŚLUB, WZROST, INSTAGRAM]

20:15 - 400 m pł, finał, mężczyźni (ew. Patryk Dobek, Jakub Mordyl)

20:22 - rzut oszczepem, finał, mężczyźni

20:30 - siedmiobój (200 m), kobiety

21:00 - 200 m, finał, mężczyźni

21:20 - 3000 m z przeszkodami, finał, mężczyźni (ew. Krystian Zalewski)

21:50 - 100 m pł, finał, kobiety (ew. Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 10 sierpnia

10:00 - rzut młotem, kwalifikacje A, kobiety (Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Anita Włodarczyk)

10:50 - siedmiobój (skok w dal), kobiety

11:15 - skok o tyczce, kwalifikacje, mężczyźni (Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski)

11:25 - 200 m, kwalifikacje, kobiety (Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)

11:30 - rzut młotem, kwalifikacje B, kobiety (Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Anita Włodarczyk)

12:00 - 1500 m, kwalifikacje, kobiety (Sofia Ennaoui)

12:25 - 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, kobiety (Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska)

12:40 - trójskok, kwalifikacje, mężczyźni (Karol Hoffmann)

12:50 - siedmiobój (rzut oszczepem A), kobiety

13:05 - 4x400 m, kwalifikacje, mężczyźni (reprezentacja Polski)

13:40 - 4x400 m, kwalifikacje, kobiety (reprezentacja Polski)

14:05 - siedmiobój (rzut oszczepem B), kobiety

19:10 - 110 m pł, półfinały, mężczyźni (ew. Damian Czykier, Artur Noga)

19:20 - skok wzwyż, finał, kobiety

19:35 - 800 m, półfinały, mężczyźni (ew. Mateusz Borkowski, Adam Kszczot)

19:55 - 200 m, półfinały, kobiety (ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)

20:10 - trójskok, finał, kobiety (ew. Anna Jagaciak-Michalska)

20:20 - siedmiobój (800 m), kobiety

20:25 - rzut oszczepem, finał, kobety

20:50 - 400 m pł, finał, kobiety (ew. Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak)

21:05 - 400 m, finał, mężczyźni (ew. Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Karol Zalewski)

21:20 - 800 m, finał, kobiety (ew. Anna Sabat, Angelika Cichocka)

21:35 - 110 m pł, finał, mężczyźni (ew. Damian Czykier, Artur Noga)

21:50 - 1500 m, finał mężczyźni (ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 11 sierpnia

9:05 - chód na 20 km, finał, kobiety (Katarzyna Zdziebło)

10:55 - chód na 20 km, finał, mężczyźni (Artur Brzozowski, Dawid Tomala)

20:00 - skok wzwyż, finał, mężczyźni (ew. Sylwester Bednarek, Maciej Grynienko)

20:05 - skok w dal, finał, kobiety

20:20 - 400 m, finał, kobiety (ew. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

20:25 - rzut dyskiem, finał, kobiety (ew. Daria Zabawska)

20:35 - 800 m, finał, mężczyźni (ew. Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)

20:50 - 200 m, finał, kobiety (ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)

21:00 - 5000 m, finał, mężczyźni

21:30 - 4x400 m, finał, mężczyźni (ew. reprezentacja Polski)

21:50 - 4x400 m, finał, kobiety (ew. reprezentacja Polski)

> Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: TERMINARZ na 12 sierpnia

9:05 - maraton, finał, kobiety (Izabela Trzaskalska)

10:00 - maraton, finał, mężczyźni (Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Artur Kozłowski, Yared Shegumo, Henryk Szost)

19:10 - skok o tyczce, finał, mężczyźni (ew. Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski)

19:30 - rzut młotem, finał, kobiety (ew. Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Anita Włodarczyk)

19:30 - 4x100 m, kwalifikacje, kobiety (reprezentacja Polski)

19:50 - 4x100 m, kwalifikacje, mężczyźni (reprezentacja Polski)

20:05 - trójskok, finał, mężczyźni (ew. Karol Hoffmann)

20:15 - 3000 m z przeszkodami, finał, kobiety (ew. Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska)

20:35 - 1500 m, finał, kobiety (ew. Sofia Ennaoui)

20:55 - 5000 m, finał, kobiety (Paulina Kaczyńska, Katarzyna Rutkowska)

21:20 - 4x100 m, finał, kobiety (ew. reprezentacja Polski)

21:35 - 4x100 m, finał, mężczyźni (ew. reprezentacja Polski)

RadioZET.pl/JW

Oceń