Zamknij

Mogadiszuanka to mieszkanka... - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 40 tys. złotych

Karolina Piotrowska
29.01.2020 12:16
Mogadiszuanka to mieszkanka... - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 40 tys. złotych
fot. screen / Player.pl

Mogadiszuanka to mieszkanka...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Mogadiszuanka to mieszkanka...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Na którym kontynencie leży najmniej państw? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Mogadiszuanka to mieszkanka...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""mogadiszuanka to mieszkanka..." w pierwszej chwili nie była oczywista dla uczestnika w programie. Od początku miał on jednak pewne przypuszczenia, która z nich może być prawidłowa. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Egiptu 

B. Somalii 

C. Kenii 

D. Etiopii

Uczestnik nadal miał do wyboru jeszcze 1 koło ratunkowe i choć od początku chciał zaznaczyć odpowiedź D., nie ufał do końca swojej intuicji i postanowił skorzystać z pomocy w postaci Telefonu do przyjaciela. Niestety, ten nie był w stanie mu pomóc. Ostatecznie gracz zaznaczył odpowiedź, która od początku wydawała mu się prawidłowa, czyli B. Somalii.

Słynny Marcin Luter był w słynnym Wartburgu... - pytanie i odpowiedź z Milionerów

MILIONERZY - mogadiszuanka to mieszkanka...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""mogadiszuanka to mieszkanka...", to B., Somalii. Uczestnik wybrał ten wariant, dzięki czemu wygrał gwarantowane 40 tysięcy złotych i mógł kontynuować grę. Do wykorzystania nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

Mogadiszuanka to mieszkanka Mogadiszu. Mogadiszu to stolica i największe miasto w Somalii, nad Oceanem Indyjskim, także port morski i centrum handlowe. W 2017 roku miasto liczyło 2 590 000 ludności. Miasto zostało założone w IX wieku przez Arabów jako Makdaszu.

Ile było postulatów Solidarności? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 125 tys. złotych

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP