Zamknij

Monika Pyrek - kim jest uczestniczka Star Voice. Gwiazdy mają głos? [DZIECI, MĄŻ, WIEK]

Karolina Piotrowska
28.02.2020 14:20
Monika Pyrek - kim jest uczestniczka Star Voice. Gwiazdy mają głos? [DZIECI, MĄŻ, WIEK]
fot. Piotr Molecki/East News

Kim jest Monika Pyrek? Instagram, dzieci, wiek, wzrost, mąż i inne informacje o jednej z uczestniczek nowego show TVP2 "Star Voice. Gwiazdy mają głos" zebraliśmy w poniższym artykule. Zamieszczamy również szczegóły dotyczące jej działalności w mediach społecznościowych, m.in. Instagram Moniki Pyrek.

Monika Pyrek - kim jest uczestniczka Star Voice. Gwiazdy mają głos? Instagram, dzieci, wiek, mąż, wzrost i inne informacje o jednej z pierwszych potwierdzonych uczestniczek nowego show TVP2 zebraliśmy poniżej.

Star Voice. Gwiazdy mają głos - UCZESTNICY. Kto wystąpi w programie TVP?

Kim jest Monika Pyrek? [INSTAGRAM, WIEK, DZIECI, WZROST]

Monika Zofia Pyrek-Rokita ma 39 lat. Urodziła się 11 sierpnia 1980 w Gdyni. To polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce. Jest honorową Ambasadorka Szczecina. Jest córką Zbigniewa Pyrka i Bożeny Kuźlik. Jej matka była księgową, a ojciec marynarzem floty handlowej.

W styczniu 2013 roku Monika Pyrek wyszła za mąż za menedżera Norberta Rokitę. Mają dwóch synów: Grzegorza (ur. 2013) i Juliana (ur. 2017). Mieszkają w Szczecinie.

Monika Pyrek zdobyła podczas swojej kariery 11 złotych i 3 srebrne medale mistrzostw Polski seniorów - wyczyn ten czyni ją najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii skoku o tyczce w Polsce.

Przez długi czas była jedyną polską tyczkarką na arenie międzynarodowej. W ciągu kariery 68-krotnie poprawiała rekord Polski. Jest olimpijką z Sydney (2000), Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012), trzykrotną medalistką mistrzostw świata oraz wicemistrzynią Starego Kontynentu z 2006 roku. Była reprezentantką kraju w pucharze Europy i drużynowych mistrzostwach Europy.

Pięciokrotnie laureatka Złotych Kolców dla najlepszej polskiej lekkoatletki sezonu (2001, 2003, 2005, 2006 oraz 2008), dwukrotna laureatka Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" (2001 i 2005) i wielokrotna zwyciężczyni plebiscytu "Kuriera Szczecińskiego" na najlepszego sportowca województwa zachodniopomorskiego. W 2009 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009) i tytułem Zasłużony dla miasta Szczecina.

Na Instagramie Monika Pyrek prowadzi swoje konto pod nazwą @monikapyrek_official, gdzie obserwuje ją ponad 11,8 tysiąca użytkowników.

Monika Pyrek w Star Voice. Gwiazdy mają głos

Na początku 2013 roku Monika Pyrek ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Po tym również na początku 2013 roku rozpoczęła pracę jako prezenterka w Radiu Szczecin. W listopadzie 2010 roku w parze z Robertem Rowińskim zwyciężyła w finale 12. edycji programu rozrywkowego TVN "Taniec z gwiazdami". 

W 2020 roku Monika Pyrek weźmie udział w nowym programie TVP2 "Star Voice. Gwiazdy mają głos". Inni potwierdzeni uczestnicy to m.in. Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Aleksandra Szwed, Beata Chmielowska-Olech, Tadeusz Chudecki.

W programie "Star Voice. Gwiazdy mają głos" aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł., które przekażą na cele charytatywne. Premiera pierwszego odcinka została zaplanowana na 28 lutego. Show będzie można oglądać w każdy piątek o godzinie 20.35. W jury zasiądą: Helena Vondrackova, Majka Jeżowska oraz Mariusz Kałamaga.  Program poprowadzą aktorka Michalina Sosna, która brała udział w "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz hokeista Mariusz Czerkawski.

RadioZET.pl/KP