Zamknij

Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
09.07.2019 13:13
Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z uczestników "Milionerów". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 9 lipca. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, gdzie jest most Vasco da Gamy.

Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy? "Milionerzy". Pytanie za 10 000 zł przysporzyło graczowi niemałych trudności. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju i sprawdzamy szczegółowe informacje.

Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? - "Milionerzy"

Pytanie, ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy, za 10 000 zł sprawiło graczowi duży kłopot. Tradycyjnie uczestnik "Milionerów" do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi:

A - Lizbony

B - Paryża

C - Rzymu

D - Londynu

Choć pierwszym skojarzeniem uczestnika programu była Lizbona, to gracz nie zdecydował się zawierzyć swojej intuicji i skorzystał z pierwszego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Uczestnik zadzwonił do Szymona, kolegi z pracy. Ten powiedział mu, że wydaje mu się, że prawidłową odpowiedzią jest Lizbona. W związku z tym gracz postanowił zaznaczyć odpowiedź A.

Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, gdzie jest most Vasco da Gamy, jest A, czyli Lizbona. Uczestnik "Milionerów" zaznaczył więc dobrą odpowiedź i pozostał w grze o milion.

Most Vasco da Gamy to most w Europie, który spina brzeg rzeki Tag w okolicach stolicy Portugalii, Lizbony (w miejscowości Sacavém) z miejscowością Montijo po drugiej stronie rzeki. Jego długość wynosi 17,2 km. Most został otwarty dla ruchu samochodowego 29 marca 1998, w czasie odbywających się międzynarodowych targów Expo ’98. Budowlę nazwano imieniem żeglarza Vasco da Gamy w pięćsetną rocznicę odkrycia przez niego drogi morskiej z Europy do Indii.

Migotka to? Pytanie i odpowiedź z programu "Milionerzy" [09.07]

RadioZET.pl/JW