Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? [MILIONERZY]

09.07.2019 13:13

Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z uczestników "Milionerów". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 9 lipca. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, gdzie jest most Vasco da Gamy.

Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? [MILIONERZY] fot. Player.pl

Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy? "Milionerzy". Pytanie za 10 000 zł przysporzyło graczowi niemałych trudności. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju i sprawdzamy szczegółowe informacje.

Most Vasco da Gama - gdzie jest i w jakiej stolicy się znajduje? - "Milionerzy"

Pytanie, ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy, za 10 000 zł sprawiło graczowi duży kłopot. Tradycyjnie uczestnik "Milionerów" do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi:

A - Lizbony

B - Paryża

C - Rzymu

D - Londynu

Choć pierwszym skojarzeniem uczestnika programu była Lizbona, to gracz nie zdecydował się zawierzyć swojej intuicji i skorzystał z pierwszego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Uczestnik zadzwonił do Szymona, kolegi z pracy. Ten powiedział mu, że wydaje mu się, że prawidłową odpowiedzią jest Lizbona. W związku z tym gracz postanowił zaznaczyć odpowiedź A.

Ozdobą której ze stolic jest most Vasco da Gamy? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, gdzie jest most Vasco da Gamy, jest A, czyli Lizbona. Uczestnik "Milionerów" zaznaczył więc dobrą odpowiedź i pozostał w grze o milion.

Most Vasco da Gamy to most w Europie, który spina brzeg rzeki Tag w okolicach stolicy Portugalii, Lizbony (w miejscowości Sacavém) z miejscowością Montijo po drugiej stronie rzeki. Jego długość wynosi 17,2 km. Most został otwarty dla ruchu samochodowego 29 marca 1998, w czasie odbywających się międzynarodowych targów Expo ’98. Budowlę nazwano imieniem żeglarza Vasco da Gamy w pięćsetną rocznicę odkrycia przez niego drogi morskiej z Europy do Indii.

Migotka to? Pytanie i odpowiedź z programu "Milionerzy" [09.07]

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi