Zamknij

Most dla pieszych w Warszawie: gdzie powstanie i kiedy otwarcie? [Galeria]

Redakcja
08.03.2018 14:04
Most dla pieszych w Warszawie: kiedy i gdzie?
fot. UM.warszawa.pl

Most dla pieszych w Warszawie: gdzie powstanie i kiedy otwarcie? Na to pytanie szukają odpowiedzi internauci po tym, jak na początku marca Warszawa podpisała umowę na kładkę dla pieszych i rowerzystów, która już niebawem pojawi się w stolicy. Wiemy, jak będzie wyglądał nowy most!

Most dla pieszych w Warszawie będzie bardzo ważnym elementem stolicy i oznaką nowoczesności. "Chciałabym, aby ten most łączył warszawiaków. Dzięki niemu mieszkańcy dwóch brzegów Wisły będą bliżej siebie." - komentuje Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy.

Most dla pieszych w Warszawie: gdzie powstanie?

Kładka dla pieszych i rowerzystów to zwycięski projekt spółki Schuessler-Plan Inżynierzy, który wyłoniony został we wrześniu 2017 roku przez jury w specjalnym, międzynarodowym konkursie spośród 40 zgłoszonych propozycji. Nowy most, który ma się stać symbolem nowoczesnej Warszawy, połączy Powiśle z Pragą. Kładka stworzona zostanie przede wszystkim z myślą o pieszych i rowerzystach, którzy będą mogli przespacerować się nią znad miejskich bulwarów, do Okrzei, a następnie przejść dalej aż do Ząbkowskiej, która znajduje się na Pradze. Kładka będzie liczyć 463 m długości oraz 6 m wysokości.

Kładka dla pieszych i rowerzystów: kiedy otwarcie?

Inwestycja ma kosztować ponad 6,6 milionów złotych. Budowa mostu dla pieszych i rowerzystów ma zakończyć się w 2020 roku, a już niedługo miasto ogłosi przetarg na wykonawcę obiektu. "Nowa, ponad 400-metrowa przeprawa doskonale dopełni bulwary i ułatwi spacerowiczom przedostanie się na drugi brzeg rzeki. Podpisana właśnie umowa ze zwycięzcą naszego międzynarodowego konkursu to kolejny krok do realizacji tej jakże ważnej inwestycji" - komentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Most dla pieszych i rowerzystów [WIZUALIZACJA]
fot. UM.warszawa.pl
Most dla pieszych i rowerzystów [WIZUALIZACJA]
fot. UM.warszawa.pl

RadioZET.pl/JW