Zamknij

Msza w Poniedziałek Wielkanocny - czy jest obowiązkowa i ile trwa msza w Lany Poniedziałek?

02.04.2021 12:33
Msza w Poniedziałek Wielkanocny - czy jest obowiązkowa i ile trwa msza w Lany Poniedziałek?
fot. Jola LIPKA/East News

Czy msza w Poniedziałek Wielkanocny jest obowiązkowa i ile trwa? Informacji na temat rokrocznie, nawet na kilka dni przed świętami wielkanocnymi, szuka wielu wiernych. Szczegółowe informacje na temat mszy świętej w Lany Poniedziałek można znaleźć poniżej.

Poniedziałek Wielkanocny - MSZA: ile trwa? Czy msza w Lany Poniedziałek jest obowiązkowa? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy najważniejsze informacje o mszy świętej w Lany Poniedziałek 2021.

Podziałek Wielkanocny - MSZA: czy jest obowiązkowa?

Informacji na temat tego, czy msza w Lany Poniedziałek jest obowiązkowa, rokrocznie na przełomie marca i kwietnia szuka wielu wiernych. Choć eucharystia, która odbywa się w Poniedziałek Wielkanocny, czyli w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, ma charakter wyjątkowy, to nie należy do świąt nakazanych. Oznacza to, że w ten dzień nie ma obowiązku uczestniczenia we mszy świętej, jednak jest to zalecane. Osoby, które jednak nie będą uczestniczyć we mszy w Poniedziałek Wielkanocny, nie popełnią grzechu ciężkiego.

Data Lanego Poniedziałku jest ruchoma i co roku może przypadać w innym terminie, dlatego zawsze przed okresem wielkanocnym pojawia się wiele zapytań na temat tego, kiedy Śmigus Dyngus. W 2021 roku święto to - jak sama jego nazwa wskazuje - przypada w poniedziałek, a dokładniej 5 kwietnia.

Lany Poniedziałek 2021 - kiedy jest Śmigus Dyngus i jakie zwyczaje się z nim wiążą? [DATA]

Msza w Lany Poniedziałek - ile trwa?

Ile trwa msza w Poniedziałek Wielkanocny? Takie pytanie w okresie świątecznym pojawia się co roku. Czas jej trwania uzależniony jest od danej parafii, jednak zazwyczaj wynosi tyle, co tradycyjna msza w niedzielę - około godziny. 

Wielkanoc 2021: DATA, TERMIN. Kiedy będą święta wielkanocne i Wielki Post?

RadioZET.pl