Zamknij

Muzyka z "Korony królów": ścieżka dźwiękowa serialu

Redakcja
03.01.2018 12:00
Muzyka z "Korony Królów": kto jest autorem ścieżki dźwiękowej serialu?
fot. wirtualnemedia.pl

Muzyka z serialu "Korona królów" trzyma w napięciu i tworzy jego atmosferę. Jak zauważyli widzowie, zdecydowanie jest to mocny element tego najnowszego serialu Telewizji Polskiej. Kto jest autorem ścieżki dźwiękowej do opowieści o losach Kazimierza Wielkiego?

Ścieżka dźwiękowa do "Korony królów" to zbiór utworów utrzymanych w starodawnej aranżacji. Jej zadaniem jest budowanie odpowiedniej atmosfery i klimatu produkcji, która dzieje się przecież w czasach bardzo odległych. Pojawiły się już nawet pierwsze porównania muzyki z serialu do muzyki z "Wiedźmina", czy "Gry o tron".

"Korona królów" - muzyka z serialu

Muzykę do "Korony królów" przygotował zespół Sabionetta, specjalizujący się w tworzeniu muzyki wokalno-intrumentalnej, aranżowanej na okres średniowiecza i renesansu. Na potrzeby serialu grupa stworzyła tak zwaną muzykę dawną, która ma uzupełniać fabułę produkcji. Ścieżka dźwiękowa do "Korony królów" przygotowywana była w Studiu Nagrań Polskiego Radia i na planie filmowym. Jeśli jeszcze nie słyszałeś motywu przewodniego serialu - oto on.

Najnowszy serial Telewizji Polskiej emitowany jest na TVP1 od poniedziałku do czwartku o 18:30. Szefową literacką tego przedsięwzięcia jest Ilona Łepkowska, która przyznała wcześniej, że TVP dysponuje budżetem równym 1/250 kwoty przeznaczonej na realizację "Gry o tron".

"Korona królów" w TVP premierę miała 1 stycznia 2018. W obsadzie "znaleźli się między innymi Halina Łabonarska w roli Królowej Jadwigi, Marta Bryła w roli Aldony i Robert Gonera jako Jana Grota.

RadioZet.pl/JH