Zamknij

NASA: Dźwięki prosto z Marsa. Sonda InSight przesłała niezwykłe nagranie

Redakcja
10.12.2018 21:44
NASA: Dźwięki prosto z Marsa. Sonda InSight przesłała niezwykłe nagranie
fot. NASA

Dzięki sondzie InSight NASA wiemy już, jak wygląda powierzchnia Marsa. Teraz przyszedł czas na dowiedzenie się, jak kojąco może brzmieć marsjański wiatr. Musimy przyznać, surowe dźwięki całkiem się nam spodobały!

Sonda InSight nagrała wiatr na Marsie

Misja NASA odkrywa kolejne drobne ciekawostki na temat Czerwonej Planety, która fascynuje ludzkość od dawna. Czy stanie się naszym nowym domem? Tego dowiemy się dopiero w przyszłości, jednak już dziś dzięki pracy sondy InSight możemy poczuć się choć odrobinę tak samo, jakbyśmy byli w odległej części kosmosu. O ile ostatnio mieliśmy okazję podziwiać powierzchnię na zdjęciach przesłanych przez sondę, tak teraz wysłała nam ona coś jeszcze bardziej szczególnego: nagranie marsjańskiego wiatru. Można go posłuchać na koncie NASA w serwisie SoundCloud.

nasa
fot. SoundCloud/NASA

Zobacz także

Zobacz także

Jak brzmi Mars?

Choć odgłosy wiatru na Marsie nie różnią się wiele od tych na naszej planecie, samo wrażenie robi fakt tego, że możemy je usłyszeć, znajdując się średnio 225 milionów kilometrów od Czerwonej Planety (dokładna odległość między Ziemią a Marsem ulega cyklicznym zmianom, gdyż obie planety poruszają się po innych orbitach, zmieniając położenie względem siebie). Kojąca melodia może przydać się wam jednak do spokojnego zasypiania czy chwili iście kosmicznego relaksu. Więcej nagrań możemy spodziewać się już wkrótce! Warto jednak wspomnieć, że to dopiero przedsmak. Sonda InSight dźwięki nagrywa w zasadzie mimowolnie. Dopiero łazik Mars 2020 Rover ma zostać wyposażony w mikrofon, dzięki któremu naturalne melodie Marsa poznamy o wiele lepiej.

RadioZET.pl/NASA;SoundCloud/AG

Zobacz także

Zobacz także