Zamknij

NASA: Sonda InSight przesłała pierwsze zdjęcia z Marsa!

Redakcja
27.11.2018 16:37
NASA: Sonda InSight przesłała pierwsze zdjęcia z Marsa!
fot. NASA mat. prasowe

Sonda InSight ledwo co wylądowała na Marsie, a już nie próżnuje. NASA właśnie pokazało pierwsze przesłane przez nią zdjęcia z Czerwonej Planety. Ciekawi, jak wygląda nasz potencjalny przyszły dom w kosmosie?

Pierwsze zdjęcia z Marsa sondy InSight

Sonda NASA InSight Mars Lander rozpoczęła już swoją historyczną misję. Pierwsze chwile grozy minęły, a lądownik zdążył już przejść w tryb operacyjny i rozpocząć pracę. InSight znajduje się obecnie całkiem niedaleko łazika Curiosity, na równinie wulkanicznej Elysium Planitia, nazywanej żartobliwie "potwornie nudnym" regionem Czerwonej Planety. Fragment obszaru Elysium świetnie nadaje się jednak do badań terenowych, jakie maszyna ma przeprowadzić (będzie mierzyć m.in. aktywność sejsmiczną Marsa). NASA otrzymało już pierwsze zdjęcia od sondy!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Jak wygląda Mars?

Może nie są to fascynujące ujęcia, jednak wrażenie robi już sama jakość wykonanych przez InSight zdjęć, a także przede wszystkim to, gdzie je zrobiono. 

insight_image_pillar
fot. NASA mat. prasowe

Dzięki NASA mamy unikalną szansę podejrzeć, jak wygląda nowy, potencjalny dom ludzkości w kosmosie. Czy już około 2020 roku w kierunku Marsa ruszy pierwsza misja z astronautami na pokładzie? Wiele zależy m.in. właśnie od powodzenia misji InSight i dalszego postępu współpracy NASA oraz SpaceX. Największym optymistą jest tu Elon Musk, który właśnie ogłosił, że być może sam będzie jedną z pierwszych osób, które udadzą się na Czerwoną Planetę, aby pozostać tam już do końca swoich dni, lub...umrzeć w drodze. "To dosyć prawdopodobne, że zginę w drodze na Marsa. Jednak ludzie umierają cały czas i nie przestają się przez to wspinać dalej" - komentował dla HBO miliarder. Najwyraźniej nowe zdjęcia tylko go zachęciły!

RadioZET.pl/źródło:Techcrunch;NASA

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także