Zamknij

NASA odkryło geometryczny lodowiec. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Redakcja
23.10.2018 17:04
NASA odkryło geometryczny lodowiec. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!
fot. Pixabay

Dość powiedzieć, że patrząc na zdjęcia lodowca sami myśleliśmy, że to żart. Najnowsze odkrycie NASA wymaga co najmniej kilku pytań... 

Badacze znaleźli geometryczny lodowiec

Kształt tak idealny, że aż ciężko uwierzyć, że to dzieło natury. W pierwszej chwili myśleliśmy, że to żart lub zgrabny efekt wyczarowany w Photoshopie, jednak nowe odkrycie naukowców NASA jest w pełni prawdziwe. Lodowiec o nietypowym kształcie dostrzeżono 16 października 2018 roku podczas standardowego monitorowania terenów Antarktydy. To element prowadzonego przez NASA programu Operation IceBridge, którego celem jest stała obserwacja postępów skutków globalnego ocieplenia na naszej planecie. 

Zobacz także

Zobacz także

Geometryczna bryła powstała niedawno

Według wstępnych oględzin badaczy NASA swój specyficzny kształt lodowiec przybrał całkiem niedawno. Już wcześniej naukowcom zdarzało się natknąć się na podobne bryły. Idealnie niemal wymiary, w dodatku z obu stron czynią jednak nowo odkryty obiekt czymś wyjątkowym. Oczywiście to tylko fragment całego lodowca - perfekcyjne rozmiary nie obejmują całości olbrzyma. Jeden z badaczy ma nawet prawdopodobne wytłumaczenie jego powstania. "Moim zdaniem to podobny proces jak ze zbyt długim paznokciem. Jego czubek w końcu się ułamie i to pod charakterystycznym kątem. Tak samo jest z wierzchołkiem lodowca, odrywającym się w taki sposób. To tłumaczyłoby kształt dostrzeżonego obiektu" - dowodził Kelly Brunt z Univeristy Of Maryland. To jeszcze na pewno nie koniec historii lodowca, który NASA zamierza mieć na oku. Być może już niedługo dowiemy się czegoś więcej!

RadioZET.pl/źródło:Gizmodo/AG

Zobacz także

Zobacz także