Zamknij

NASA świętuje 60. urodziny! Jak wyglądały początki historii Agencji Kosmicznej? [WIDEO]

Redakcja
30.07.2018 14:51
NASA świętuje 60. urodziny! Jak wyglądały początki historii Agencji Kosmicznej? [WIDEO]
fot. YouTube

NASA obchodzi 60. urodziny. Z tej okazji opublikowano wyjątkowe wideo zawierające archiwalne zdjęcia i materiały z początków historii Agencji Kosmicznej! NASA założono 29 lipca 1958 roku, na mocy ustawy National Aeronautics and Space Act.

60. urodziny NASA

NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (National Aeronautics and Space Administration), założona została 29 lipca 1958 roku, na mocy ustawy National Aeronautics and Space Act. To oznacza, że w tym roku Agencja obchodzi okrągłe, 60. urodziny. Z tej okazji jak zwykle przygotowali mnóstwo kosmicznych niespodzianek. Jedną z nich jest wyjątkowe wideo, zawierające archiwalne zdjęcia i nagrania, dzięki którym możemy lepiej poznać początki historii NASA.

Zobacz także

W 2019 roku będziemy obchodzić 50. rocznicę misji Apollo

Już w przyszłym roku czeka nas kolejna rocznica. Od historycznej misji Apollo minęło już 49 lat! Na lipiec przyszłego roku NASA planuje z tej okazji liczne celebracje, o których więcej mamy dowiedzieć się już wkrótce. Przygotowano już za to okolicznościowe logo upamiętniające ten moment.

apollo50thlogo

Zobacz także

Zobacz także

„Mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości” – te słynne słowa padły z ust zmarłego w 2012 roku Neila Armstronga, który jako pierwszy postawił stopę na Księżycu.

NASA szykuje niespodzianki na 60. urodziny

Z okazji urodzin NASA wyprawiła m.in. niezwykły koncert orkiestry symfonicznej oraz wystawę „Space, the Next Frontier” poświęconą kilkudziesięcioletniej działalności Agencji. Koncert odbył się w słynnym Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie. NASA mocno podkreśla, jak wielką rolę w ich historii odegrał prezydent John F. Kennedy, który m.in. jako pierwszy przeznaczył tak duże środki na finansowanie misji Agencji. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Zobacz także

RadioZET.pl/AG