Zamknij

NASA usprawni DNA kolonizatorów Marsa

Redakcja
02.11.2017 14:59
NASA usprawni DNA kolonizatorów Marsa
fot. pixabay

Przyszli kolonizatorzy muszą być bardziej odporni na niesprzyjające warunki w przestrzeni kosmicznej i obcej planecie.

Zmiany są potrzebne, a bez nich przyszłym kosmicznym podróżnikom może być ciężko żyć w innych niż ziemskich warunkach. NASA w związku z tym już teraz pracuje nad specjalnymi lekami, a także badaniami nad zmianami w ludzkim genomie poprzez metodę edycji genów CRISPR-Cas9.

Jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone pierwsze badania na ludziach odnośnie "eliksiru młodości", który powoduje odmładzanie komórek w żywych organizmach. Ta technologia opracowana przez Australijczyków już została pomyślnie przetestowana na myszach, a szybko zbliżająca się misja na Marsa wymaga rozpoczęcia wdrażania takich zabiegów na ludziach.

By podbój obcej planety udał się ludzkości niezbędny jest również rozwój sztucznej inteligencji i robotyki. Te dwa elementy pozwolą w bezustannym monitorowaniu zdrowia podczas podróży kosmicznej, a także prowadzenie niezbędnych zabiegów, jeśli zajdzie taka konieczność.

Pierwsze załogowe loty na Marsa mogą nastąpić już około roku 2030 - z naszej perspektywy to całkiem sporo, ale naukowcy i inżynierowie odczuwają już presję czasu.

Zagłosuj

Wierzysz, że uda nam się dostać na Marsa do 2030 roku?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Co wiesz o historii telefonii i telefonów komórkowych?
Rozwiąż quiz

QUIZ. Co wiesz o historii telefonii i telefonów komórkowych?

QUIZ. Co wiesz o historii telefonii i telefonów komórkowych?