Zamknij

Na którym kontynencie leży najmniej państw? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Karolina Piotrowska
17.07.2019 13:27
Na którym kontynencie leży najmniej państw? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł
fot. screen / player.pl

Na którym kontynencie leży najmniej państw? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 000 złotych.

Na którym kontynencie leży najmniej państw? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli ile krajów liczą poszczególne kontynenty i którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz.

Który z wymienionych jest rodakiem Cristiano Ronaldo? [MILIONERZY - PYTANIE, ODPOWIEDŹ]

Na którym kontynencie leży najmniej państw? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie w "Milionerach""na którym kontynencie leży najmniej państw?" nie była od razu oczywista dla uczestnika programu. Standardowo miał on do wyboru cztery warianty:

A. w Europie 

B. w Azji 

C. w Afryce 

D. w Ameryce Południowej

Uczestnik postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - Telefon do przyjaciela. Ten zasugerował mu odpowiedź D i ostatecznie gracz wybrał właśnie ten wariant.

MILIONERZY - Na którym kontynencie leży najmniej państw? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""na którym kontynencie leży najmniej państw?", to właśnie D. Uczestnik wygrał 40 tysięcy złotych i mógł kontynuować grę. Nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

Ameryka Południowa liczy w sumie 13 państw i 2 terytoria zależne. Pozostałe kontynenty liczą od 40 kilku do ponad 50 państw, a szczegółowo:

  • W Europie znajduje się 46 państw (włącznie z państwami tylko częściowo leżącymi w Europie, a bez terytoriów zależnych i separatystycznych).
  • W Azji znajduje się 48 niepodległych państw (włącznie z państwami tylko częściowo leżącymi w Azji), 6 państw nieuznawanych na arenie międzynarodowej oraz 14 terytoriów autonomicznych. Na terenie kontynentu leżą także 4 terytoria niesamodzielne.
  • W Afryce znajdują się terytoria wchodzące w skład 59 niepodległych państw, z czego za afrykańskie uważane są 54. Spośród nich 53 leżą w całości na tym kontynencie, zaś jedno (Egipt), położone jest w przeważającej mierze w Afryce, zaś jego niewielka część (Półwysep Synaj) znajduje się w Azji.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/KP