Zamknij

Nad jaką rzeką leży Moskwa? Pytanie i odpowiedź za 10 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
06.08.2019 09:38
Nad jaką rzeką leży Moskwa? Pytanie i odpowiedź za 10 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Jeśli Kreml, to ten w Moskwie, a jeśli Moskwa, to nad? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w TVN we wtorek, 6 sierpnia. Sprawdzamy odpowiedź na pytanie, nad jaką rzeką leży Moskwa.

Jeśli Kreml, to ten w Moskwie, a jeśli Moskwa, to nad? "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie za 10 000 zł, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z pytaniem poradziła sobie uczestniczka programu, można znaleźć w tym artykule.

Nad jaką rzeką leży Moskwa? Pytanie z "Milionerów"

Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy" za 10 000 zł, jeśli Kreml, to ten w Moskwie, a jeśli Moskwa, to nad, dla uczestniczki teleturnieju wcale nie była oczywista. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty:

A - Moskwą

B - Wołgą

C - Peczorą

D - Oką

Uczestniczka teleturnieju "Milionerzy" od razu przyznała, że choć z geografii miała piątkę, to ta dziedzina nauki nie była jej mocną stroną. W związku z tym zdecydowała się na użycie drugiego z trzech kół ratunkowych - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały A, czyli Moskwa oraz B, czyli Wołga. Uczestniczka postawiła na Wołgę.

Jeśli Kreml, to ten w Moskwie, a jeśli Moskwa, to nad? Odpowiedź [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, jeśli Kreml, to ten w Moskwie, a jeśli Moskwa, to nad, jest A, czyli Moskwa. Uczestniczka programu "Milionerzy" zaznaczyła zatem błędną odpowiedź i odpadła z dalszej gry o milion. 

Placek jakiego kształtu najlepiej uhonoruje liczbę pi? [MILIONERZY]

Moskwa to rzeka w europejskiej części Rosji. Większe miasta położone nad rzeką to Moskwa i Kołomna. Moskwa jest połączona z górną Wołgą kanałem imienia Moskwy. Rzeka jest wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej.

RadioZET.pl/JW