Zamknij

Najdłużej urzędującym premierem w historii III RP był? Pytanie z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
28.08.2019 13:06
Najdłużej urzędującym premierem w historii III RP był? Pytanie z "Milionerów"
fot. Player.pl

Najdłużej urzędującym premierem w historii III RP był - takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z graczy w programie TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w środę, 28 sierpnia 2019 roku. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, kto był najdłużej urzędującym premierem w historii III RP.

Najdłużej urzędującym premierem w historii III RP był? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie i informacje dotyczące tego, jak poradził sobie uczestnik programu, można znaleźć w tym artykule.

Najdłużej urzędującym premierem w historii III RP - Milionerzy

Odpowiedź na pytanie za 10 000 zł z "Milionerów", kto był najdłużej urzędującym premierem w historii III RP, przysporzyła uczestnikowi programu niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które brzmią następująco:

A - Donald Tusk

B - Jerzy Buzek

C - Waldemar Pawlak

D - Jarosław Kaczyński

Uczestnik programu "Milionerzy" przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym zdecydował się skorzystać z pierwszego z trzech dostępnych kół ratunkowych - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały A, czyli Donald Tusk oraz D, czyli Jarosław Kaczyński. Gracz dodał, że Jarosław Kaczyński nie był premierem przez całą kadencję, natomiast Donald Tusk był, a nawet i dłużej. Uczestnik ostatecznie zaznaczył odpowiedź A.

W której balladzie Mickiewicz deklaruje "Czucie i wiara silniej mówi..." - MILIONERZY

Kto był najdłużej urzędującym premierem w historii III RP? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie o to, kto był najdłużej urzędującym premierem w historii III RP, jest odpowiedź A, czyli Donald Tusk. Uczestnik programu "Milionerzy" wybrał zatem dobry wariant, wygrał 10 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Gdyby zliczyć te wszystkie dni to będzie to imponujący wynik - 2502 dni - dodał słowo wyjaśnienia prowadzący, Hubert Urbański.

Donald Tusk to polski polityk. Współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego (1990) oraz Platformy Obywatelskiej (2001) i jej przewodniczący w latach 2003–2014, w latach 2007–2014 prezes Rady Ministrów. 

Poseł na Sejm I, IV, V, VI i VII kadencji (1991–1993, 2001–2014), w latach 1997–2001 senator i wicemarszałek Senatu IV kadencji, w latach 2001–2005 wicemarszałek Sejmu IV kadencji, od 2007 do 2009 przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej; jest osobą, która najdłużej sprawowała urząd premiera w III RP. W 2005 kandydat na prezydenta RP.

RadioZET.pl/JW