Zamknij

Najnowsza powieść Katarzyny Michalak - „Pisarka” - już dostępna!

Redakcja
31.01.2019 11:17
Najnowsza powieść Katarzyny Michalak - „Pisarka” - już dostępna!

Każdy ma swoją opowieść. Spraw, by twoja była wyjątkowa...

„Pisarka” to czterdziesta książka w dorobku Katarzyny Michalak. Jednej z najpopularniejszych polskich autorek. O czym jest książka? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej.

„Pisarka” to historia Weroniki i Wiktora, dwójki młodych ludzi, których łączy niezwykle silna więź zrodzona na gruncie podobnych, trudnych przeżyć związanych z przemocą domową.

Weronika, za najdrobniejsze przewinienie staje w kącie z rękami w górze albo klęczy na kaszy. Dla Wiktora, jej rówieśnika, codziennością jest przemoc fizyczna, jakiej doświadcza ze strony ojca. Towarzyszy temu bierność matki chłopca, która, sama bita przez męża, obojętnie przypatruje się, jak traktowany jest jej syn.

Z losami Weroniki i Wiktora w książce Katarzyny Michalak splata się życie tytułowej „Pisarki”. Ewa to autorka książkowych bestsellerów. Lekkie pióro przyniosło jej pieniądze, sławę, atencję czytelników oraz wymarzony dom nad oceanem. Wydaje się więc, że świat leży u jej stóp, a Ewa ma wszystko to, co czyni człowieka szczęśliwym. To jednak tylko iluzja, bo kobieta nosi w sercu bolesne tajemnice…

Trójka bohaterów. Trzy historie splecione w niezwykłą opowieść. Jedna przemoc, która choć miewa odmienny wydźwięk, na psychice ludzi nią dotkniętych, odciska takie samo piętno. A w tle „Pisarki” stawiane przez Katarzynę Michalak pytanie o to, czy dziecko niekochane  przez rodziców w dzieciństwie, ma szansę stać się dorosłym, który potrafi obdarowywać miłością.

„Pisarka” mimo trudnej tematyki, to przede wszystkim opowieść o prawie do miłości. Katarzyna Michalak temu jednemu słowu, które jest tak ważne dla każdego z nas, nadała wiele odcieni. Dotkniemy tu miłości pełnej bólu, ale i takiej, której siła wyzwala, z najgłębszych, najboleśniejszych psychicznych ran. Takiej, która niesie nadzieję…

A tak o swojej książce pisze sama autorka:

Książka, którą oddaję do Waszych rąk, nie jest autobiografią, ale… wszystkie zdarzenia w niej opisane miały miejsce naprawdę, a kanwą tej historii było życie bliskich mi osób.

Nie zgadujcie, ile Katarzyny Michalak jest w „Pisarce”, nie ma to sensu. Po prostu dajcie się porwać opowieści pełnej miłości i nienawiści, uczuć pięknych i uczuć podłych, ludzi po prostu dobrych i ludzi bezwzględnie złych. Zapadnijcie się w nią, czytając, tak jak ja się zapadłam, pisząc tę historię.

Mam nadzieję, że „Pisarka” skradnie Wasze serca. Pewien czarnooki drań również. Moje skradł...