Zamknij

Najstarsza fotografia Paryża - co przedstawia i ilu ludzi? Pytanie za 125 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
28.08.2019 11:35
Najstarsza fotografia Paryża - co przedstawia i ilu ludzi? Pytanie za 125 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Najstarsza fotografia Paryża jest również pierwszym w historii zdjęciem, na którym widać ludzi. Ilu i kogo? Takie pytanie za 125 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w środę, 28 sierpnia. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, kogo i ilu ludzi przedstawia najstarsza fotografia Paryża.

Najstarsza fotografia Paryża jest również pierwszym w historii zdjęciem, na którym widać ludzi. Ilu i kogo? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje, jak poradził sobie uczestnik teleturnieju, zamieszczamy w tym artykule.

Najstarsza fotografia Paryża jest również pierwszym w historii... - Milionerzy

Pytanie za 125 000 zł z programu "Milionerzy", co przedstawia najstarsza fotografia Paryża, przysporzyła uczestnikowi niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A: jednego - Napoleona I

B: dwóch - pucybuta z klientem

C: pięciu rowerzystów

D: tłum przechodniów

Uczestnik programu "Milionerzy" już na początku stwierdził, że wydaje mu się, że najstarsza fotografia Paryża musiała powstać ok. 1820/1830 roku. W związku z tym wykluczył Napoleona I. Z racji tego, że czas naświetlania w tamtym okresie był bardzo długi, odrzucił także pucybuta z klientem. Nie pasowała mu także grupa rowerzystów. Choć początkowo chciał zaznaczyć tłum przechodniów, finalnie zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały B i C. Po chwili namysłu gracz zaznaczył odpowiedź B.

Najstarsza fotografia Paryża - co przedstawia i ilu ludzi? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, kogo i ilu ludzi przedstawia najstarsza fotografia Paryża, jest odpowiedź B, czyli dwóch - pucybuta z klientem. Gracz zaznaczył zatem poprawny wariant, wygrał 125 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa - pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Pierwszym zdjęciem, na którym pojawiają się ludzie (pucybut z klientem), jest pierwszy w historii kadr Paryża. Jego autorem jest jeden z dwóch ojców sztuki obrazowania – Louis Jacques Daguerre.

RadioZET.pl/JW