Zamknij

Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...? [MILIONERZY]

Karolina Piotrowska
02.06.2020 17:34
Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA / East News

Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...? Milionerzy i odpowiedź na pytanie oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 2 tys. złotych.

Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać gwarantowany 2 tys. złotych.

Peszel to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 125 tys. złotych

Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. w Hiszpanii

B. we Francji

C. we Włoszech

D. w Belgii

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania 2 koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła jednak zaryzykować i ostatecznie wybrała odpowiedź B. we Francji.

W zwierzyńcu niebieskim nie ma przedstawiciela...? Milionerzy - pytanie za 250 tys. złotych

MILIONERZY - Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Najstarszy uniwersytet w Europie, Uniwersytet Boloński, znajduje się...?", to właśnie C. we Włoszech. Uczestniczka wygrała gwarantowany tysiąc złotych i zakończyła grę.

Uniwersytet Boloński to publiczny uniwersytet w Bolonii założony w 1088. Jest to najstarszy uniwersytet cywilizacji łacińskiej, wzór dla późniejszych średniowiecznych uniwersytetów.

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych