Zamknij

Narodowy Marsz Życia: kiedy, gdzie i dlaczego przejdzie? [DATA, MIEJSCE, PROGRAM]

Paweł Żurek
20.03.2019 12:00
Narodowy Marsz Życia: kiedy, gdzie i dlaczego przejdzie? [DATA, MIEJSCE, PROGRAM]
fot. PAP/EPA

Narodowy Marsz Życia już w marcu przejdzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie, organizowane przez środowiska chrześcijańskie, ma zjednoczyć obrońców życia, rodziny, i wszystkie osoby, którym bliskie są konserwatywne wartości. Sprawdzamy gdzie oraz kiedy odbędzie się Narodowy Marsz Życia.

Gdzie odbędzie się Narodowy Marsz Życia? O której rusza? Którędy i dlaczego przejdzie Narodowy Marsz Życia? Sprawdzamy najważniejsze informacje o wydarzeniu, które jeszcze w marcu odbędzie się w Warszawie: data, miejsce, program.

>> Awantura w katedrze warszawsko-praskiej. Poszło o intencję mszalną

Narodowy Marsz Życia: gdzie się odbędzie? [MIEJSCE]

Narodowy Marsz Życia odbędzie się w Warszawie. Pochód ruszy spod placu Zamkowego.

- W trakcie Narodowego Marszu Życia chcemy przede wszystkim dać wyraz naszym marzeniom, nadziejom, ale także determinacji. Marzeniom o lepszym świecie beż zabijania, także tych jeszcze nienarodzonych, bez przemocy i nienawiści – informują organizatorzy Marszu.

>> Lekcje religii w szkole. Zajęcia tylko „po” lekcjach lub „przed” lekcjami

Narodowy Marsz Życia 2019: data i godzina. Kiedy odbędzie się Marsz? [PROGRAM]

Narodowy Marsz Życia odbędzie się 24 marca 2019 r. w Warszawie. Pochód „wystartuje” o godzinie 13.30 z Placu Zamkowego. Wcześniej, o godzinie 12 w kościele św. Anny, odbędzie się Msza Święta.

Dlaczego przejdzie Narodowy Marsz Życia?

Narodowy Marsz Życia zostanie zorganizowany 24 marca, gdyż właśnie ten dzień został ogłoszony Narodowym Dniem Życia. Według organizatorów, pochód będzie demonstracją przywiązania do tradycyjnych wartości. Jak tłumaczą, Narodowy Marsz Życia to także forma przypomnienia jak istotna jest obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

- Będziemy w trakcie Marszu przypominali dlaczego prawo do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci. - zapowiadają organizatorzy Marszu.

Organizatorzy Narodowego Marszu Życia 2019 chcą też domagać się od rządu jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli. Oczekują też wypowiedzenia przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

>> Rusza budowa nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest podpis m.in. Trzaskowskiego
 
RadioZET.pl/PZ