Zamknij

Nasze świderki to włoskie.. Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Paweł Żurek
30.07.2019 12:36
https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Jakie-nazwisko-przyjela-po-slubie-Basia-Jeziorkowska-z-trylogii-Sienkiewicza-Pytanie-z-Milionerow-za-10-tys.-zl
fot. screen Milionerzy/player.pl/TVn

Nasze świderki to włoskie.. Odpowiedź na tak brzmiące pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać gwarantowaną nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.

Nasze świderki to włoskie...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli jak są we Włoszech nazywane świderki. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 40 tysięcy złotych.

Nasze świderki to włoskie...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", które brzmiało: "nasze świderki to włoskie..." nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

  • A. Fusili
  • B. Penne
  • C. Cannelonni
  • D. Fettuccine

Uczestnik pomimo wątpliwości nie skorzystał z kół ratunkowych. Po chwili namysłu wybrał opcję A, czyli fusili.

MILIONERZY - Nasze świderki to włoskie..? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które brzmiało "nasze świderki to włoskie.." brzmi fusili. Uczestnik wybrał prawidłową odpowiedź, dzięki czemu wygrał tzw. nagrodę gwarantowaną, czyli 40 tys. złotych. 

Na Wikipedii możemy przeczytać, że fusilli (także: elichetortiglionispirali) to rodzaj południowowłoskiego makaronu w formie spirali wykonanej z płaskiego kawałka ciasta (semoliny).  Wyglądem przypomina świdry i stąd bywa też w Polsce nazywany świdrami lub świderkami.

Poniżej znajdziecie wybrane pytania z programu Milionerzy:

>> Którą parę europejskich miast dzieli najmniejsza odległość? Pytanie z Milionerów za 1 tys. zł

>> Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł

RadioZET.pl/PZ