Zamknij

Nauczanie hybrydowe i lekcje zdalne - co to, od kiedy w strefie żółtej i czerwonej?

16.10.2020 13:10
Nauczanie hybrydowe i lekcje zdalne - co to, od kiedy w strefie żółtej i czerwonej?
fot. SHUTTERSTOCK

Nauczenie hybrydowe zostanie wprowadzone w szkołach wyższych i ponadpodstawowych znajdujących się w strefie żółtej, a lekcje zdalne w strefie czerwonej - poinformowano 15 października 2020 na specjalnej konferencji rządowej. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy nauczenie hybrydowe i lekcje zdalne oraz na czym polegają, można znaleźć poniżej.

Nauczanie hybrydowe i lekcje zdalne - na czym polegają? Co to jest? Kiedy zostanie wprowadzone w strefach żółtych, a kiedy w strefach czerwonych? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o lekcjach zdalnych online i nauczaniu hybrydowym.

Nauczanie hybrydowe - co to, na czym polega i jak wygląda?

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, na czym polega nauczanie hybrydowe i co to jest. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Wszystko za sprawą nowych zasad, które zostały ogłoszone w czwartek 15 października 2020 podczas specjalnej konferencji rządowej. W strefie żółtej, która na początku października objęła całą Polskę, z wyjątkiem miejsc, gdzie jest strefa czerwona, szkoły wyższe i szkoły średnie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

Najprościej tłumacząc, nauczanie hybrydowe, nauczanie w systemie mieszanym to połączenie lekcji przeprowadzonych zdalnie i stacjonarnie w szkołach. Stosunek poszczególnych elementów dobiera się w zależności od treści zajęć, potrzeb uczniów i preferencji nauczyciela.

Nauka hybrydowa: co to jest, na czym polega? Kiedy i gdzie obowiązuje nauka hybrydowa?

Nauczanie hybrydowe - jak zapowiedział premier Polski Mateusz Morawiecki - zacznie obowiązywać od soboty, 17 października.

Lekcje zdalne - od kiedy w strefie czerwonej i co to jest?

Z kolei w strefie czerwonej szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe będą pracować wyłącznie online (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Lekcje zdalnie - tak jak w przypadku nauki hybrydowej - zaczną obowiązywać od 17 października.

Zdalne lekcje - co to znaczy, jak wyglądają lekcje w domu i do kiedy potrwają zajęcia zdalnie?

Podstawą pracy zdalnej, a także zdalnych lekcji, czyli mówiąc prościej, pracy z domu, to komputer i dostęp do internetu. Przydatny może być również telefon. Dzięki tym narzędziom zajęcia szkolne można poprowadzić online. Nowe technologie pozwalają na różne sposoby komunikacji, ale też na wymianę plików czy ich wspólne przechowywania. Nauczyciele mogą dostarczać swoim uczniom dodatkowe materiały czy wskazówki dotyczące nauki w domu.

Szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować normalnie.

RadioZET.pl