Zamknij

Nauka zdalna przedłużona do świąt - do kiedy lekcje online dla uczniów? [DATA]

23.11.2020 18:00
Nauka zdalna przedłużona do świąt - do kiedy lekcje online dla uczniów? [DATA]
fot. Anna Golaszewska/East News

W połowie listopada premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji ogłosił kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Poinformował on między innymi o tym, że nauka zdalna została przedłużona do Świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzamy, do kiedy dokładnie będą obowiązywały lekcje online dla uczniów szkół podstawowych, liceów i innych.

Nauka zdalna przedłużona do świąt - do kiedy lekcje online dla uczniów? Data oraz inne szczegóły dotyczące nowych obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią koronawirusa zostały ogłoszone w połowie listopada i obowiązują aż do Świąt Bożego Narodzenia. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.

Do kiedy nauka zdalna dla uczniów szkół podstawowych i liceów? [DATA]

Podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że nauka zdalna zostaje przedłużona do 23-24 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach online aż do Świąt Bożego Narodzenia. Okres ten początkowo został przedłużony do 29 listopada, jednak sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nadal nie jest na tyle dobra, aby uczniowie mogły wrócić do szkół.

Przypomnijmy również, że na początku listopada premier poinformował, że od poniedziałku, 9 listopada rozszerzone zostanie nauczanie zdalne również na klasy 1-3 szkoły podstawowej. 

Do kiedy zdalne nauczanie w szkołach podstawowych i średnich? [DATA, TERMIN]

Nauka zdalna przedłużona do świąt - do kiedy lekcje online i co po Nowym Roku?

Oprócz przedłużenia nauki zdalnej do Świąt Bożego Narodzenia, wszyscy uczniowie będą mieć ferie zimowe w jednym czasie. Premier ogłosił podczas konferencji, że zamiast dotychczasowego systemu, czyli rozbicia terminów ferii w zależności od województwa, wszyscy uczniowie będą odpoczywać od szkoły w tych samych datach: od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

Ferie zimowe 2021 - kiedy ferie w roku szkolnym 2020/2021? [TERMINY, KALENDARZ]

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać organizacja roku szkolnego po tym terminie. Najprawdopodobniej kolejne informacje na ten temat pojawią się już po Nowym Roku w trakcie trwania ferii zimowych. Decyzja o tym, czy będzie kontynuowana nauka zdalna, zostanie podjęta w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Warto śledzić na bieżąco komunikaty i informacje na stronach rządowych.

RadioZET.pl