Zamknij

Nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
04.09.2019 12:09
Nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery? Poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej szczegółowe wyjaśnienie można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, jak z odpowiedzią poradziła sobie uczestniczka programu TVN i czy udało jej się wygrać 250 000 zł.

Nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery? "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie z programu za 250 000 zł, jej wyjaśnienie oraz informacje o tym, jak z pytaniem poradził sobie gracz.

Nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery?

Pytanie z "Milionerów", nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery, usłyszał jeden z graczy programu. Odcinek z udziałem uczestniczki wyemitowany zostanie w środę, 4 września 2019 roku. Tradycyjnie miała ona do wyboru cztery warianty odpowiedzi:

A - ze stolicą w Bagdadzie

B - najmniejszego państwa świata 

C - ze stolicą w Teheranie

D - największego państwa świata

Uczestniczka początkowo zaczęła eliminować niepasujące jej odpowiedzi. Odrzuciła odpowiedź B, w której chodziło o Watykan oraz D, w której chodziło o Rosję. Dodała, że pod kolejnymi dwoma wariantami kryje się Iran i Irak i to właśnie o odpowiedź Iran chodzi, który po polsku i po angielsku to te same cztery litery. Gracz jednak do końca nie był pewien, co jest stolicą Iranu, a co Iraku - czy Bagdad czy Teheran. Mimo to uczestniczka zdecydowała się nie korzystać z koła ratunkowego i zaznaczyła odpowiedź C, ze stolicą w Teheranie.

Milionerzy - nazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery?

Prawidłową odpowiedzią o nazwę państwa, gdzie po polsku i po angielsku to te same cztery litery, jest C, ze stolicą w Teheranie. Oczywiście chodziło tutaj o Iran. Oznacza to, że uczestnika programu "Milionerzy wybrała poprawny wariant, wygrała 250 000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795, jeśli trafił? Pytanie z "Milionerów" za 500 tys. zł

Iran, po angielsku też Iran - w Europie dawniej znany jako Persja. To państwo na Bliskim Wschodzie, leżące między Morzem Kaspijskim na północy a Zatoką Perską i Zatoką Omańską na południu. Stolicą Iranu jest Teheran.

RadioZET.pl/JW