Zamknij

Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery? [MILIONERZY]

25.06.2020 16:20
Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA / East News

Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 250 tys. złotych.

Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 250 tys. złotych.

Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. ze stolicą w Bagdadzie

B. najmniejszego państwa świata

C. ze stolicą w Teheranie

D. największego państwa świata

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania ostatnie koło ratunkowe - Telefon do przyjaciela. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła jednak zaryzykować i ostatecznie wybrała odpowiedź C.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery?", to właśnie C. Uczestniczka wygrała 250 tys. złotych i mogła kontynuować grę.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl