Zamknij

Nie ma żadnej z obu burt - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 20 000 zł

Jolanta Waligóra
13.05.2020 14:25
Nie ma żadnej z obu burt - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 20 000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

Nie ma żadnej z obu burt. Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej dokładne wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestniczka programu wybrała poprawny wariant, wygrała 20 000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Nie ma żadnej z obu burt - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Nie ma żadnej z obu burt - pytanie z Milionerów za 20 000 zł

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", nie ma żadnej z obu burt, przysporzyła uczestniczce programu TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - kajak

B - szybowiec

C - sterowiec

D - balon

Uczestniczka programu TVN przyznała, że wydaje jej się, że prawidłową odpowiedzią jest wariant D. Zastanawiała się także nad odpowiedzią B. Po dłuższym namyśle gracz zdecydował się jednak za podążeniem za swoją intuicją i wybranie wariantu D, czyli balon.

Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? Odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy - nie ma żadnej z obu burt [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", nie ma żadnej z obu burt, jest odpowiedź B, czyli balon. Oznacza to, że uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 20 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Burta to jedna z połówek statku wodnego, a także statku powietrznego, posiadającego symetrię kadłuba (np. samolot lub sterowiec, ale już nie balon). Pojęciem tym, w zależności od potrzeb, określa się bądź całą połowę kadłuba, bądź też tylko jego poszycie. 

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.  

RadioZET.pl/JW