Zamknij

Niedziela Palmowa 2020 - MSZA: czy jest obowiązkowa i gdzie obejrzeć w TV? [TRANSMISJA]

Jolanta Waligóra
02.04.2020 14:38
Niedziela Palmowa 2020 - MSZA: czy jest obowiązkowa i gdzie obejrzeć w TV? [TRANSMISJA]
fot. PIXABAY

Msza w Niedzielę Palmową 5.04.2020 to temat, na który informacji poszukuje coraz więcej osób, a w szczególności wszyscy wierni. W końcu nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czy brak uczestnictwa w niedzielnej liturgii będzie grzechem. Szczegółowe informacje na temat tego, czy msza w Niedzielę Palmową 2020 jest obowiązkowa i gdzie prowadzona będzie transmisja w TV, można znaleźć poniżej.

Msza w Niedzielę Palmową 2020 - czy jest obowiązkowa? Czy trzeba iść do kościoła? Gdzie obejrzeć w telewizji? O której godzinie transmisja? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o mszy w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020.

GORZKIE ŻALE: online, w telewizji, Youtube. Gdzie NA ŻYWO obejrzeć nabożeństwo?

Niedziela Palmowa 2020 - MSZA: czy jest obowiązkowa i czy trzeba iść do kościoła?

Informacje na temat tego, czy msza w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 jest obowiązkowa, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkich wszystkich wiernych. W końcu nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czy brak uczestnictwa w niedzielnej liturgii będzie grzechem. Otóż 26 marca Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkim wiernym aż do odwołania.

Niedziela Palmowa 2020 - kiedy jest, co to za święto i jakie zwyczaje się z nim wiążą? [DATA]

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej, uwzględniając aktualnie obowiązujące przepisy wprowadzone na czas pandemii, niniejszym, ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystających z dyspensy zachęcam do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych - czytamy na stronie mszatrydencka.waw.pl.

DROGA KRZYŻOWA: online, w telewizji, Youtube. Gdzie oglądać nabożeństwo?

Oznacza to, że uczestnictwo we mszy w Niedzielę Palmową 2020, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, nie jest obowiązkowe.

Msza w Niedzielę Palmową 2020 - TRANSMISJA: gdzie i o której obejrzeć w TV? [5.04]

W związku z dyspensą duchowni zalecają, by - o ile oczywiście jest taka możliwość - obejrzeć transmisję mszy w Niedzielę Palmową 2020 w TV. 5 kwietnia wybrane stacje będą transmitować mszę świętą. Poniżej przedstawiamy program na wybranych kanałach:

TVP 1 

  • 7:00 - transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 10:55 - transmisja mszy świętej z Jasnej Góry

TVP Polonia

  • 13:00 - transmisja mszy świętej

TV Trwam

  • 11:00 - uroczystość Niedzieli Palmowej w Watykanie

Mszę w Niedzielę Palmową 2020 można także wysłuchać w radiu lub obejrzeć online.

Niedziela Palmowa rozpoczyna okres przygotowań duchowych do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. W Polsce Niedziela Palmowa obchodzona jest średniowiecza.

Msza online, w telewizji i w radiu - gdzie oglądać lub słuchać mszy świętej w domu w niedzielę?

RadioZET.pl/JW